REKLAMA
WAŻNE

Belgia: darmowe tabletki jodu w aptekach

2018-03-11 04:38
publikacja
2018-03-11 04:38

W belgijskich aptekach są dostępne darmowe tabletki jodu - poinformowali ministrowie spraw wewnętrznych i zdrowia. Jest to związane z wdrożonym Jądrowym Planem Kryzysowym. Wraz z nim ruszyła też kampania informacyjna.

/ ingimage

Belgów poinformowano, że tabletki jodu, chroniące tarczycę, należy przyjąć w sytuacji kryzysowej, gdyby doszło do wypadku w którymś z reaktorów jądrowych i skażenia radioaktywnego. Osoby mieszkające w pobliżu tych obiektów powinny mieć pigułki w domu.

Belgia od kilku lat ma problemy z reaktorami w Tihange i Doel, wybudowanymi w latach 70. W 2012 roku stwierdzono w zbiornikach ciśnieniowych liczne pęknięcia. Od tego czasu reaktory były kilkakrotnie czasowo wyłączane. Wprawdzie belgijska agencja do spraw kontroli nuklearnej zapewnia, że nie ma powodu do obaw i że reaktory spełniają standardy bezpieczeństwa, ale coraz częściej słychać głosy, że powinny one być szybko zamknięte.

Sytuacja w belgijskich elektrowniach wywołuje też niepokój u sąsiadów. O całkowite wyłączenie reaktorów wiele razy apelowały Holandia, Niemcy i Luksemburg.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Beata Płomecka/Bruksela/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
dongonzales
I w ten prosty sposób ktoś przekona społeczeństwo że stare elektrownie trzeba zamknąć, uzależniając się tym samym od dostawców energii z zewnątrz. Ktoś na pewno zarobi. Belgowie zapewne stracą, ale na pewno na jakiś czas poczują się bezpieczniej. Do momentu aż ktoś im wskaże kolejne zagrożenie, które za odpowiednią I w ten prosty sposób ktoś przekona społeczeństwo że stare elektrownie trzeba zamknąć, uzależniając się tym samym od dostawców energii z zewnątrz. Ktoś na pewno zarobi. Belgowie zapewne stracą, ale na pewno na jakiś czas poczują się bezpieczniej. Do momentu aż ktoś im wskaże kolejne zagrożenie, które za odpowiednią kwotę można zmniejszyć lub wyeliminować.
jendreka
Znów coś ukrywają przed ludźmi. Tak jest wszędzie, nie tylko w Rosji czy Polsce.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki