REKLAMA

Belgia: apel do króla w sprawie eutanazji dzieci

2014-02-16 16:30
publikacja
2014-02-16 16:30

Ponad 100 tysięcy podpisów udało się już zebrać fundacji CitizenGO pod petycją do króla Belgów Filipa. Apel dotyczy ustawy rozszerzającej prawo do eutanazji na nieuleczalnie chore dzieci. W ubiegły czwartek została ona przyjęta przez belgijski parlament.

Ostatnie słowo w sprawie eutanazji należy właśnie do króla Filipa. Bez jego podpisu pod dokumentem nowe przepisy nie wejdą w życie. Autorzy petycji apelują do monarchy, aby posłuchał głosu sumienia i odmówił zgody na ustawę, której treść - jak napisali - stanowi najbardziej przerażające prawo o eutanazji na całym świecie. Choć w teorii król zobowiązany jest do podpisania każdej ustawy przyjętej przez parlament, w historii Belgii bywały przypadki, że monarcha sprzeciwił się decyzji posłów. W 1990 roku król Baudouin - wujek Filipa - nie zgodził się na legalizację aborcji, gdyż było to sprzeczne z jego przekonaniami. Tym razem szanse na sprzeciw są dużo mniejsze. Belgijskie media już w grudniu informowały, że król Filip zamierza podpisać zmiany w prawie o eutanazji, gdyż taka jest wola demokratycznie wybranych parlamentarzystów.

Informacyjna Agencja Radiowa/Magdalena Skajewska/Bruksela/em/
Źródło:IAR
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~stas00
Przecież u nas jest to samo!~!!!!!!Oczywiście nie bezpośrednio ale pośrednio.Przyczyna jest zawsze ta sama BRAK PIENIĘDZY NA CHORE DZIECI ,czy to na rehabilitacje czy na zasiłki dla rodziców opiekujących się chorymi dziećmi.Powiedział bym EUTANAZJA dla chorych rozłożona w czasie!!!!!!!!
~Jola
Czy my tworzymy cywilizację śmierci w imię ekonomii? Czy zabójstwo człowieka bezbronnego można zakwalifikować jako prawo czy zamach na najwyższą przyrodzoną i nienaruszalną godność czlowieka ? Zamordować słabą i niewinną istotę potrzebującą miłości , ochrony , wsparcia to ma być : humanizm ,człowieczeństwo ,litość(!!??) bezduszność Czy my tworzymy cywilizację śmierci w imię ekonomii? Czy zabójstwo człowieka bezbronnego można zakwalifikować jako prawo czy zamach na najwyższą przyrodzoną i nienaruszalną godność czlowieka ? Zamordować słabą i niewinną istotę potrzebującą miłości , ochrony , wsparcia to ma być : humanizm ,człowieczeństwo ,litość(!!??) bezduszność , ekonomia, wygoda,wypaczenie sumień i człowieczeństwa...-co to ma być? Potwierdzenie ,że czowiek to wcale "dumnie nie brzmi".
~endi
Początek upadku cywilizacji ...
~kacper
W tak obrzydliwie demokratycznym kraju król tylko ośmiesza swój urząd ratyfikując wszystko co mu podsuną.
~mnm
Tamta ustawa została podpisana przez ówczesnego premiera.
~Dim
Pewnie teraz nie będą się już wdawać w wybiegi formalne.

Jak same słowa mówią: euthanasia – "dobra śmierć"

Nikogo tu z psami do komory gazowej nie będą wpychać na siłę.

Sytuacja wygląda następująco: pewne istoty żywe wymagają do pewnego czasu pomocy aby nie umarły i mogły się rozwinąć i stanąć
Pewnie teraz nie będą się już wdawać w wybiegi formalne.

Jak same słowa mówią: euthanasia – "dobra śmierć"

Nikogo tu z psami do komory gazowej nie będą wpychać na siłę.

Sytuacja wygląda następująco: pewne istoty żywe wymagają do pewnego czasu pomocy aby nie umarły i mogły się rozwinąć i stanąć na własnych nogach.

Możliwe że król podpisem rozwiąże pewien dylemat. Dotychczas państwo nakazywało presją siły opiekę ze strony rodziców nad potomstwem nawet gdy byli niechętni. Zmuszano różne instytucje aby przeznaczały część zasobów np. medycznych na ustawiczną i niekończącą się pomoc.

Gdyby nie było presji państwa osoby opiekujące się ułomnym potomstwem w pewnych przypadkach by odstąpiły i odeszły a instytucje krzyczące o życie nie chciałyby przejąć brzemienia ze względu na koszty i beznadziejność sytuacji.

Tak więc życie musiało by się samo próbować obronić tak jak u Andersena w Dziewczynce z zapałkami. I tam zmierzamy. Jeśli twoja brzydota nie jest powabna to musisz przepaść.
~tele
Artkul moze wprowadzic w blad czytelnika dot. sprzeciwu krola Baudoina podpisania ustawy o aborcji.Zastosowal wybieg:abdykowal na dwa dni,ustawa zostala podpisana przez czlonka rodziny krolewskiej a po tych dwoch dniach wrocil na tron.Znaczy sie on nie podpisal,ale zrobil to jego krewny.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki