Belferska grypa nadchodzi

Nauczyciele, jak policjanci, spróbują wywalczyć tysiąc złotych podwyżki i przygotowują się do protestów w czasie przyszłorocznych matur i egzaminów ósmoklasisty; chcą - wzorem policjantów - brać zwolnienia lekarskie - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

(fot. Roman Bosiacki / FORUM)

Jak podaje "Rz", Związek Nauczycielstwa Polskiego przygotował w sieci ankietę dla nauczycieli z pytaniem, w jakiej formie gotowi są protestować. Przez pierwszą godzinę odpowiedziało na nią aż 3 tys. osób. "Na razie większość opowiedziała się za skorzystaniem ze zwolnień lekarskich w newralgicznych okresach roku szkolnego" mówi "Rzeczpospolitej" Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

Według "Rz" nauczyciele nie ukrywają, że przykładem dla nich są policjanci, którzy tuż przed 11 listopada masowo zachorowali na - jak sami to nazywali - psią grypę. "Pensje nauczycieli w ciągu niespełna dwóch lat mają wzrosnąć łącznie o 15,6 proc. Zdaniem MEN da to oczekiwane 1000 zł podwyżki. ZNP kwestionuje te wyliczenia. Twierdzi, że po pierwszej 5-proc. podwyżce od kwietnia tego roku pensje wzrosły zaledwie o 86-117 zł" - pisze dziennik. (PAP)

mkr/ par/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 9 lisior

Tak kończy się rozdawnictwo pieniędzy.....Teraz każda grupa zawodowa będzie wyciągać ręce po kasę........

! Odpowiedz
14 13 jes

Nauczyciele to najlepiej zarabiająca grupa zawodowa w przeliczeniu na godzinę pracy. I jeszcze im mało w dodatku, że dużo etatów jest utrzymywanych sztucznie aby nie było zwolnień. Niestety dużo posłów to właśnie nauczyciele i szkolnictwo są lepiej ustawioną grupą niż górnicy.
Proponuję ustanowić dodatkowe wakacje dla tej przepracowanej grupy zawodowej, a że są grupą najczęściej będącą na zwolnieniach lekarskich to nie będzie wielkiej różnicy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 12 dziki_losos

Z jednej strony bulwersacja, bo źli nauczyciele będą oszukiwać na zwolnieniach lekarskich. Z drugiej przymus, bo inaczej w tym kraju się nie dostaje podwyżek w państwówce.
Pamiętacie, kiedy była jakaś podwyżka w budżetówce bez strajku? Ja nie pamiętam. Pamiętam za to białe miasteczka pielęgniarek w al. Ujazdowskich, pamiętam górników, wcześniejsze protesty nauczycieli, pamiętam lekarzy rezydentów. W tym kraju władza pierwsza nigdy nie wyciąga do nich ręki z pieniędzmi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 8 lelo1949

Też będą mieli depresję?zawczasu lekarzy uczulić i dać im odpowiednie lekarstwo

! Odpowiedz
2 29 xxx_jdsfhsgfhjghjgh

policjantów zus nie może kontrolować. Rozumiem, że nauczyciele też są uprzywilejowani i ich też nie będzie można kontrolować na lewych zwolnieniach?
Kto jeszcze jest uprzywilejowany? Kolejarze, górnicy, lekarze, urzędnicy, itp itd??

To tylko ja mogę być kontrolowany???

! Odpowiedz
0 18 matpoz1

Wszyscy ci którzy pracują u " złych prywaciarzy".

! Odpowiedz
3 47 sztos1

pisałem o tym 2 tygodnie temu . Skoro rząd uległ terrorystom to i kolejni już spokojnie mogą to czynić . Brakuje jeszcze tylko postulatu aby na emeryturę mogli przechodzić po 25 latach pracy . Mam nadzieje , ze to zostanie zweryfikowane .

! Odpowiedz
1 23 matpoz1

Mnie najbardziej bulwersuje że dopuścili się tego stróże prawa, no i jeszcze brak krytyki ze strony mainstrimowych mediów.

! Odpowiedz
31 13 grzechu_comeback

ZNP....... CZERWONE SZTANDARY..... czyli wszystko jasne.....Aż dziw, że za jedynie słusznej partii "nauczyciele" nie wpadali na POmysł oszukiwania i OKRADANIA, bo część waszej wypłaty na L4 , ktoś czyli "pan, pani, społeczeństwo", zapłacić muszą.

! Odpowiedz
8 29 sztos1

no to proszę napisać jakie sztandary miała policja jak udanie zaszantażowała rząd ?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.