REKLAMA

Będzie waloryzacja 500+? Wiceminister o planach rządu

2021-03-06 06:06
publikacja
2021-03-06 06:06
Będzie waloryzacja 500+? Wiceminister o planach rządu
Będzie waloryzacja 500+? Wiceminister o planach rządu
fot. Syda Productions / / Shutterstock

W tej chwili nie ma planów waloryzacji świadczenia 500+, ale przygotowujemy strategię demograficzną i jednym z jej elementów będą kwestie związane ze wsparciem rodzin - powiedział PAP wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.

W ostatnim czasie media pisały o planowanych przez rząd zmianach w programie "Rodzina 500+". Ma to mieć związek z tym, że z powodu inflacji realna wartość comiesięcznego dodatku jest dziś niższa niż była w chwili wprowadzenia.

Wiceminister rodziny Stanisław Szwed pytany przez PAP o te doniesienia, powiedział, że w tej chwili nie ma planów waloryzacji 500+.

"W tegorocznym budżecie takiej możliwości nie ma. Koszt programu +Rodzina 500++ wynosi 41 mld zł rocznie. To duży wysiłek państwa, ale to świadczenie jest bardzo ważne, bo pomaga rodzinom" - powiedział Szwed, zwracając uwagę, że wsparcie okazało się szczególnie ważne w czasie pandemii koronawirusa.

"W tej chwili nie ma planów waloryzacji świadczenia 500+, ale przygotowujemy strategie demograficzna i jednym z elementów tej strategii będą też kwestie związane ze wsparciem rodzin. Stoimy przed olbrzymim wyzwaniem, jakim jest demografia i to nie jest kwestia jednej czy dwóch kadencji, ale najbliższych kilkudziesięciu lat" - podkreślił wiceszef MRiPS.

Program Rodzina 500 plus ruszył 1 kwietnia 2016 roku, zakładał wypłatę świadczenia w wysokości 500 zł, bez kryterium dochodowego, na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. Od lipca 2019 r. działa on w rozszerzonej formule - świadczenie przysługuje wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.(PAP)

Autorka: Karolina Kropiwiec

kkr/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (21)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
aleks__
Państwo zadłużyli na setki miliardów. Będzie wesoło jak zagranica przestanie kupować obligacje na 0proc. Jak trzeba będzie płacić 2 albo 3 proc od zadłużenia 1,2bln, to będzie bardzo wesoło. Wtedy papa 500 plus , 13tki i 14tki.
300_pala
Ale to dopiero po 2023 r. Dlaczego media milczą.
grzegorzkubik
Moim zdaniem to jest silny element wiążący elektorat z z koalicja rządzącą a ktoś próbuje wmówić nam ,ze ludzie zrezygnują z 500 plus głosując inaczej a dodajmy do tego 13-stą i 14-stą emeryturę. To jest jeden temat budujący poparcie i drugi to inwestycje takie jak w Świnoujściu czy przekop Mierzei, czy CPK czy Moim zdaniem to jest silny element wiążący elektorat z z koalicja rządzącą a ktoś próbuje wmówić nam ,ze ludzie zrezygnują z 500 plus głosując inaczej a dodajmy do tego 13-stą i 14-stą emeryturę. To jest jeden temat budujący poparcie i drugi to inwestycje takie jak w Świnoujściu czy przekop Mierzei, czy CPK czy Kolej Plus. I nic Lempart nie zrobi i Hołownia ludzie nie przekona a KO leci w dół. Będą ciągle zwijać ,ze jakie to opozycja ma poparciu ale PIS i tak wygra ale to jest logiczne. Psycholog Maslow mówił niegdyś ,że na dnie piramidy życia są wartości materialne. KO zrozumiała to gdy poparcie jej fest spadło i zaczęła mówić o kwocie wolnej i podatku Belki. Prawie 5 lat gadania o "wolnych sądach", w tle o tym jak zlikwidują 500 plus a przy tym śmieszna gadka jakiejś wydumanej idei wolności. Tymczasem emeryci czekają na 13-stkę i 14-stkę a młodsi biorą 500 plus a dodatkowo ludzie cieszą się z podwyżek wynagrodzeń i inwestycji w Polsce.
search
OMG , Gres wciąż udowadnia, że żyje mu się lepiej, a tymczasem świat ucieka a on wciąż w szarej d...Partia jest ci wdzięczna.
300_pala
Świnoujście to za kasę z UE i Miejskiego budżetu a nie pisoskich dotacji.
Przekop jest to utopiona kasa bez żadnego gospodarczego znaczenia.
Utopione pieniądze na kredyt który kiedyś trzeba spłacić.
Za parę lat będzie dramat dla emerytów..... Znów im zasmakuje metka i bułka z pasztetem
barysza51
Proponuję zgłosić Glapę do nagrody Nobla z dziedziny ekonomia. On szybko z Polaków zrobi nędzarzy.
antybolszewik
Teraz nie mają kasy bo Polskę na kilkaset miliardów zadłużyli. Roszczeniowy elektorat musi poczekać do wyborów.
meryt
Kindergeld
2010 (209 euros)
2020 (204 euros)

Child benefit, child allowance and income limits in Germany
(inflation-adjusted amounts)

https://de.wikipedia.org/wiki/Kindergeld_(Deutschland)
killgore odpowiada meryt
Czyli to w końcu jest ta najniższa i najwyższa średnia dyletancie?

Jak to się ma do cen w kauflandzie ?

Powiązane: 500 zł na dziecko

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki