Będzie Muzeum Polskiej Wódki

To będzie najweselsze i najbardziej oryginalne muzeum w kraju - zapowiadają jego pomysłodawcy. Ma z powodzeniem przyciągać koneserów sztuki i tych, którzy nie są z nią za pan brat. A wszystko przez łączący ludzi motyw przewodni. W połowie 2017 roku na stołecznej Pradze powstanie Muzeum Polskiej Wódki.

(fot. Marek Suchecki / FORUM)

Prezes Stowarzyszenia Polska Wódka Andrzej Szumowski ma już w głowie pomysł na funkcjonowanie muzeum. Zapowiada, że każdy będzie mógł odkrywać wódkę po swojemu ponieważ oferowana będzie szeroka paleta tematów. W biegu przez wieki będzie można dowiedzieć się o zmieniających się recepturach, technikach wytwarzania wódki. Będzie także wątek eksportowy - dowiemy się, do jakich miejsc trunek już trafiał i gdzie spożywa się go najwięcej. Ukazana będzie również jego rola kulturotwórcza. Wszak wódka pojawiała się w wielu filmach czy książkach.

Muzeum jest pomysłem oryginalnym, ale w pełni poważnym. Do współpracy pomysłodawcy zaprosili samych profesjonalistów. Szumowski zapowiada, że organizacją stałej wystawy zajmą się te same instytucje, które organizowały stałe wystawy w Muzeum Historii Żydów Polskich czy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Placówkę mogą współtworzyć także miłośnicy trunku. Do końca maja Stowarzyszenie Polska Wódka przyjmuje eksponaty i receptury związane z wódką. W zamian oferuje nagrody pieniężne.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) / Michał Fedusio/to/

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 8 ~ja

Bardzo dobry pomysł.
Jeszcze tylko muzeum " polska targowica poprzez wieki" i mamy całą polskość w pigułce.

! Odpowiedz
1 8 ~endi

Obok niech otworzą " Muzeum ofiar polskiej wódki " - na pewno będzie się z czego pośmiać , sąsiad mojego kolegi opił się i zarąbał siekierą żonę i dzieci ...

! Odpowiedz
1 2 ~dychu

za dużo pieniędzy do wydania z dotacji UE?

! Odpowiedz
1 1 ~koneser_procentów

to chyba jednak lepsza idea niż muzeum żydów polskich!

! Odpowiedz
1 0 ~rumi

Wódka wyrzadzila wiecej krzywdy polakom niż żydzi

! Odpowiedz
0 1 ~rumi

Czy będzie również sala poświęcona ofiarom alkoholizmu oraz tragedii rodzin ludzi uzależnionych. Mnie nikt nie pytał czy podoba mi się sklep z alkoholem na każdym rogu. Czy nie jest to promowanie patologicznych zachowań.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil