REKLAMA

Będą zmiany w harmonogramie odmrażania gospodarki? Minister zdrowia tłumaczy

2021-05-12 09:28
publikacja
2021-05-12 09:28
Będą zmiany w harmonogramie odmrażania gospodarki? Minister zdrowia tłumaczy
Będą zmiany w harmonogramie odmrażania gospodarki? Minister zdrowia tłumaczy
fot. Krystian Maj / / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

To na pewno nie będą ruchy, które będą mocno zmieniały harmonogram. Raczej trzeba się spodziewać kosmetycznych ruchów niż zdecydowanego przyspieszenia – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski, odnosząc się do ewentualnego przyspieszenia odmrażania gospodarki.

Niedzielski w Radiu Plus był pytany, czy rząd rozważa przyspieszenie terminów odmrażania gospodarki. Minister przyznał, że ta kwestia jest analizowana i prawdopodobnie będzie omawiana podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Ocenił, że z jednej strony są przesłanki do takiego przyspieszenia, ponieważ średnia tygodniowa liczba zachorowań "jest niższa niż była w najniższym punkcie między drugą a trzecią falą, czyli w lutym".

"Z drugiej strony te ostatnie dni – mówię o wczorajszym i prawdopodobnie dzisiejszym – to będą lekkie wzrosty zachorowań w stosunku do poprzedniego tygodnia, ale wynika to przede wszystkim z tej anomalii majówkowej, czyli z tego, że w poprzednim tygodniu poniedziałek był dniem wolnym i mamy pewnego rodzaju przesunięcie" - powiedział.

Dodał, że informacje na ten temat będą przekazane po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

"To na pewno nie będą ruchy, które będą mocno zmieniały ten harmonogram, który w tej chwili realizujemy. Raczej trzeba się spodziewać kosmetycznych ruchów niż jakiegoś zdecydowanego przyspieszenia" - zaznaczył Niedzielski.(PAP)

autorka: Olga Zakolska

ozk/ dki/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
piwic
To będą zharmonizowane ruchy frykcyjne, choć niewątpliwie są też przesłanki do przyśpieszenia.
eagleeye
No i co Covidianie powiecie.

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki