Będą utrudnienia w korzystaniu z kart płatniczych w ten weekend

W ten weekend wielu klientów będzie miało problem z płatnością kartą. W sobotę wiele banków w związku z przerwą techniczną wydawcy ich kart płatniczych, będzie borykało się z tymi samymi utrudnieniami. Co jeszcze czeka użytkowników w najbliższych dniach?

(fot. lucadp / YAY Foto)

Credit Agricole Bank Polska

Z niedzieli (24 marca 2019 r.) na poniedziałek (25 marca 2019 r.) od godz. 0:00 do godz. 9:00 mogą występować utrudnienia w korzystaniu z kart płatniczych Credit Agricole Banku Polska. Bank radzi, żeby na wszelki wypadek zaopatrzyć się w gotówkę.

Santander Bank Polska

[Aktualizacja 15:00] Od południa występował problem z aktualizacją sald na kontach klientów Santander Banku Polska. Bank poinformował, że awaria została naprawiona i maksymalnie do dwóch godzin pieniądze powinny pojawić się na rachunkach.

Prace w Santander Banku Polska będą rozłożone w czasie i obejmą cały weekend, rozpoczynając się już dziś, w piątek 22 marca 2019 r. Od godz. 22:30 nie będzie można korzystać z przelewów natychmiastowych, płacić za zakupy w sklepach internetowych szybkim przelewem z konta (Przelewy24) oraz korzystać z BLIKA.

Z kolei w sobotę od północy do godz. 10:00 wyłączona będzie bankowość internetowa i aplikacja mobilna.

W ostatni dzień – niedzielę – od północy do godz. 9:00 wystąpią problemy w korzystaniu z bankomatów i wpłatomatów, ale będzie można wypłacać gotówkę z innych bankomatów za pomocą BLIK-a. 

Nest Bank

Nest Bank informuje, że w związku z planowanymi pracami konserwacyjnymi systemu w dniu niedzielę od godz. 0:00 do godz. 9:00 wystąpi przerwa w działaniu kart płatniczych (nie będzie można płacić kartami ani wypłacać środków z bankomatów).

Bank Millennium

Z kolei w Banku Millennium od soboty 23 marca od godz. 23:00 do niedzieli 24 marca do godz. 18:00 możliwe będą tylko płatności kartami płatniczymi (z wyłączeniem transakcji w internecie, które wymagają potwierdzenia kodem SMS). Niedostępne będą natomiast: system Millenet, aplikacja mobilna, płatności BLIK w sklepach i w internecie. Również TeleMillennium będzie działać w bardzo ograniczonym zakresie.

Bank Pocztowy i Envelo Bank

Problemy z działaniem zabezpieczeń w kartach płatniczych zgłasza także Bank Pocztowy. Wystąpią one w sobotę w godz. 0:00-10:00 oraz w niedzielę w godz. 1:00-10:00. Wynika to z prac modernizacyjnych usługi 3D Secure.

Idea Bank

Idea Bank wyłączy na kilka godzin swój system bankowości internetowej Idea Cloud. Przerwa będzie miała miejsce w piątek od godz. 22:00  i potrwa do godz. 6:00.

ING Bank Śląski

W ING Banku Śląskim w sobotę zostanie wyłączony moduł ING Makler – nie będzie on dostępny od godz. 8:00 do godz. 18:00 zarówno w internecie, jak i poprzez aplikację mobilną. W kolejnych dniach weekendu przerwa techniczna przeniesie się natomiast na standardową bankowość internetową i mobilną.

Wystąpi ona w nocy z niedzieli na poniedziałek (24-25 marca) od godz. 0:05 do godz. 1:00 i spowoduje utrudnienia w korzystaniu z:

  • systemu bankowości internetowej Moje ING (w tym Kantoru i modułu Makler) oraz aplikacji mobilnej Moje ING mobile,
  • płatności BLIK,  
  • płatności internetowych za pomocą Płać z ING.

mBank

W mBanku z soboty na niedzielę w godz. 1:30 – 7:30 nie będzie można zapłacić kartą, wypłacić gotówki z bankomatu oraz skorzystać z wpłatomatu. Pomiędzy godziną 1:30 a 9:00 nie będzie możliwe z kolei zalogowanie się na swoje konto w internecie i aplikacji mobilnej. Do godz. 9:30 nie będzie jeszcze możliwe składanie wniosków.

Toyota Bank

Toyota Bank przeprowadzi prace serwisowe w najbliższą niedzielę w godzi. 8:00-18:00 i w tym czasie mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w dostępie do systemu bankowości elektronicznej, automatycznego serwisu telefonicznego, usługi tzw. szybkich płatności oraz autoryzacji płatności kartowych.

MG

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne