REKLAMA
KONFLIKT ROSJA-UKRAINA

Będą rekordowe podwyżki dla emerytów

2021-12-02 07:35
publikacja
2021-12-02 07:35
Będą rekordowe podwyżki dla emerytów
Będą rekordowe podwyżki dla emerytów
fot. Zbigniew Kotara / / Shutterstock

Z powodu bardzo wysokiej inflacji oraz szybkiego wzrostu wynagrodzeń przyszłoroczny wskaźnik waloryzacji rent i emerytur też będzie rekordowo wysoki - pisze czwartkowy "Super Express".

Według wstępnych szacunków "SE" w marcu ZUS podwyższy świadczenia o 9,6 proc. "O tyle samo zwiększone zostaną dodatki do emerytury. Jeśli te prognozy się potwierdzą, to popularny dodatek pielęgnacyjny - przysługujący przewlekle chorym, a także wszystkim powyżej 75. roku życia - zostanie podwyższony z 239,66 zł do 262,66 zł" - podaje dziennik.

Z szacunków "SE" wynika również, że dodatek pielęgnacyjny dla inwalidy wojennego i osoby niezdolnej do samodzielnej egzystencji wzrośnie w przyszłym roku z 359,49 zł do 394 zł. Z kolei dodatek kompensacyjny miałby wzrosnąć z 35,95 zł do 39,40 zł, a kombatancki z 239,66 zł do 262,66 zł. Dziennik przewiduje, że wzrośnie też dodatek do renty inwalidy wojennego z 917,58 zł do 1005,66 zł.

Dwie emerytury - kto i kiedy może je otrzymać

Praca za granicą, dodatkowe ubezpieczenie w KRUS-ie, a nawet bycie pracownikiem mundurowym – może pod pewnymi warunkami skutkować możliwością wypłaty dodatkowej emerytury. Sprawdzamy, kiedy i komu będą przysługiwać dwa świadczenia.

szz/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (13)

dodaj komentarz
bokis
Rekordowe podwyżki to mają cen póki co. Moi dziadkowie ledwie się finansowo już wyrabiają, mimo naszej pomocy. A gdyby nie seniorska zniżka na leki w dozach to mogliby się nie wyrabiać, bo tak im pozostałe koszta życia skoczyły w ostatnim roku.
lampeduza
Złodziejski system: politycy rozdają kasę na kupowanie głosów wyborczych a następnie mówią: no przecież nie ma kasy na emerytury, więc to młodzi muszą pracować na emerytów! Dodatkowo muszą rodzić masowo dzieci, bo kto będzie pracować na emerytury obecnych 30to latków? Przecież to jest złodziejski system! Ludzie Złodziejski system: politycy rozdają kasę na kupowanie głosów wyborczych a następnie mówią: no przecież nie ma kasy na emerytury, więc to młodzi muszą pracować na emerytów! Dodatkowo muszą rodzić masowo dzieci, bo kto będzie pracować na emerytury obecnych 30to latków? Przecież to jest złodziejski system! Ludzie tego nie ogarniają? Po co politycy dokładają 500 do dzieci? Z miłości do dzieci? Nie, to jest hodowla niewolników systemu emerytalnego! Ciemny lud się cieszy, że uczestniczy w tej hodowli...
podatnik-
Rekordowe to by były przy 100% podwyżki. Natomiast skoro teraz inflacja przebiła 10% to w marcu podwyżka o 9.6 % wystarczy emerytom "na waciki" ! Jak pokazała RPP jedyną normalną podwyżką jest 40% podwyżka skoro tyle sobie przyznali, podobno się na tym znają! Tak więc szz/ mark/ nazywanie 9,6% rekordem to: Rekordowe to by były przy 100% podwyżki. Natomiast skoro teraz inflacja przebiła 10% to w marcu podwyżka o 9.6 % wystarczy emerytom "na waciki" ! Jak pokazała RPP jedyną normalną podwyżką jest 40% podwyżka skoro tyle sobie przyznali, podobno się na tym znają! Tak więc szz/ mark/ nazywanie 9,6% rekordem to: nieszczerość, oszukanie, blaga, oszustwo,oszukiwanie, bujda, kłamanie, szalbierstwo, blagierstwo, fałsz, zełganie, kant, (niepotrzebne skreślić)
godojoshi
Hehe, dobry sposób na dbanie o elektorat. Nie zbijamy inflacji, może się nie kapną, że ceny rosną, ale za to dostaną rekordową waloryzację ;) Jaja
basterek
Oni dajoooooooo

https://www.youtube.com/watch?v=TsN_PLDtAT4
m00zyk
Poza tym w roku 1994 emerytury były wielokrotnie wyższe, niż są teraz... No co?! Skoro mamy operować na samych wielkościach nominalnych...
zenonn
W 1994 minimalna pensja to było coś koło 2500000 zł
zenonn odpowiada zenonn
W 1995 Minimalne wynagrodzenie za pracę 260,00
W 2022 roku Minimalne wynagrodzenie za pracę będzie wynosić 3 010 zł,
Prawie 12 razy więcej. Hurrra! Dzięki PiS

W 1995 pół kilo chleba kosztowało 0,6zł dziś ok 5zł
zenonn odpowiada zenonn
Inflacja około 10% rocznie
bha
Rekordy????? Kokosy niesamowite w tych coraz droższych do życia czasach !!!!!. Smutne, żałosne dyrdymały.

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki