REKLAMA

Będą kary za publiczne używanie flag wojennych Rzeszy w Niemczech

2021-06-13 16:45
publikacja
2021-06-13 16:45
Będą kary za publiczne używanie flag wojennych Rzeszy w Niemczech
Będą kary za publiczne używanie flag wojennych Rzeszy w Niemczech
/ Pexels

Ministrowie spraw wewnętrznych rządu federalnego Niemiec i krajów związkowych podejmują wspólne działania przeciwko publicznemu wywieszaniu flag wojennych z okresu cesarstwa i nazizmu. Wzór rozporządzenia dla policji i urzędów regulacyjnych jest już gotowy.

Ministrowie spraw wewnętrznych rządu federalnego i landów uzgodnili wspólne rozporządzenie przeciwko publicznemu wywieszaniu flag cesarskich i wojennych. Policja zgodnie z nowymi przepisami powinna konfiskować zakazane flagi, a osoby nimi wymachujące będą musiały liczyć się z działaniami prawnymi - informuje dpa.

"Znaleźliśmy rozwiązanie dla jednolitego podejścia w całym kraju" - powiedział agencji przewodniczący konferencji szefów MSW Thomas Strobl.

O flagach zrobiło się głośno, gdy w sierpniu 2020 roku koronasceptycy i prawicowi ekstremiści próbowali szturmować budynek Reichstagu w Berlinie z flagami Rzeszy w czarno-biało-czerwone pasy. Niektóre kraje związkowe, takie jak Bawaria, przygotowały własne regulacje tej kwestii, Strobl chciał jednak wspólnego rozwiązania.

Według ministrów spraw wewnętrznych flagi te są coraz częściej wykorzystywane przez prawicowe grupy ekstremistyczne jako substytut zakazanej flagi ze swastyką. Dekret zapewni władzom ramy prawne do "konsekwentnego podejmowania działań przeciwko nadużywaniu flag imperialnych, imperialnych flag wojennych i innych symboli, zwłaszcza przez członków prawicowej sceny ekstremistycznej" - powiedział Strobl.

Termin "flagi wojenne Rzeszy" obejmuje flagę wojenną Związku Północnoniemieckiego i Rzeszy Niemieckiej z lat 1867-1921, flagę wojenną Rzeszy Niemieckiej z lat 1922-1933, flagę wojenną Rzeszy Niemieckiej z lat 1933-1935, flagę Rzeszy z 1892 r. oraz flagę Trzeciej Rzeszy z lat 1933-1935.

Z Berlina Berenika Lemańczyk

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (7)

dodaj komentarz
karbinadel
Głupota nie jedno ma imię. Flaga cesarska nie ma nic wspólnego z hitleryzmem. Przeciwnie, duża część dawnych władców krajów niemieckich i ich rodziny doznali różnych prześladowań w czasach III. Rzeszy.
kwiecien2021
Gigantyczny Karol Marks stanął w Trewirze
Był to jeden z kulminacyjnych punktów obchodów 200. rocznicy urodzin Karola Marksa: odsłonięcie monumentalnego pomnika czołowego ideologa komunizmu w jego rodzinnym Trewirze. https://www.dw.com/pl/gigantyczny-karol-marks-stan%C4%85%C5%82-w-trewirze/a-43667903
sandman77
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-06-22/w-niemczech-odslonieto-pomnik-lenina/
sandman77
Na szczęście w Niemczech nadal można stawiać pomniki Leninowi i Marksowi oraz paradować z flagami z sierpem i młotem. Tak wygląda lewacki Eurokołchoz.
kwiecien2021
https://www.dw.com/pl/gigantyczny-karol-marks-stan%C4%85%C5%82-w-trewirze/a-43667903
blind-oln
Zamiast walczyć z ekstremistami, to walczą z symbolami, które ekstremiści wykorzystują. Jak zaczną wykorzystywać obecną flagę RFN, to tej też zakażą? Idioci zawsze znajdą substytut, a cierpi tylko prawda historyczna, bo przez to flagi są zakazane także w mediach jak np. gry komputerowe. Wygląda to bardziej jak próba Zamiast walczyć z ekstremistami, to walczą z symbolami, które ekstremiści wykorzystują. Jak zaczną wykorzystywać obecną flagę RFN, to tej też zakażą? Idioci zawsze znajdą substytut, a cierpi tylko prawda historyczna, bo przez to flagi są zakazane także w mediach jak np. gry komputerowe. Wygląda to bardziej jak próba cenzurowania i wybielania historii niż faktyczna walka z faszystami.
sandman77
Faszyści istnieją głównie w chorych umysłach lewactwa.

Powiązane: II wojna światowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki