Baterie w iPhone’ach 8 Plus też wybuchają

Chyba nie ma osoby, która w zeszłym roku nie słyszała o fiasku telefonu Samsung Galaxy Note 7, którego baterie wybuchały podczas ładowania. Teraz z takim samym problemem może borykać się Apple. Firma dostała bowiem sygnały, że baterie w niektórych egzemplarzach iPhone’ów 8 Plus są wadliwe i grożą uszkodzeniem telefonu.

Dokładniej mówiąc, baterie w iPhone’ach 8 Plus podczas ładowania zwiększają swoją objętość, przez co rozsadzają obudowę aparatu i mogą doprowadzić do pożaru. Serwis Fudzilla.com doniósł o przypadku uszkodzenia smartfona należącego do użytkowniczki z Tajwanu, zaś MacRumours podał, że tę samą usterkę miał jeden z japońskich egzemplarzy. Apple oficjalnie przyznało, że zdaje sobie sprawę z istnienia problemu i pracuje nad jego rozwiązaniem.

Problem najnowszych generacji iPhone’ów nie powinien nikogo dziwić, tym bardziej, że… zostały w nich użyte baterie wyprodukowane przez ATL – tę samą firmę, która dostarczała feralne akumulatory do Samsungów Galaxy Note 7. Współpraca ta dla koreańskiego koncernu nie skończyła się najlepiej – Samsung zmuszony został do wycofania smartfonów ze sprzedaży.

Nowy iPhone 8 oraz jego większa wersja – 8 Plus - został zaprezentowany 12 września tego roku. Oprócz nich gigant z Cupertino pokazał iPhone'a X. Nowością w porównaniu do poprzednich modeli jest fakt, że niemal cały przód smartfona zajmuje ekran, nie posiada przycisku „home” oraz czytnika linii papilarnych. Ceny wersji 8 zaczynają się od 3479 zł, zaś 8 Plus – 3979 zł.

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
19 42 jaceku

musiałbym zdrowo och ujeć żeby wydać prawie 4 tysiące na jakiś bezużyteczny gadżet, telefon. Ale jest kupa ludzi, którzy się podniecają na widok takiego "cacka", zwłaszcza złotego. Niezłe te czasy.

! Odpowiedz
11 26 cest_la_vie

musiałbym zdrowo och ujeć żeby wydać prawie 4 tysiące na jakiś stare auto, BMW. Ale jest kupa ludzi, którzy się podniecają na widok takiego "cacka", zwłaszcza wpier*** przez rdze. Niezłe te czasy.

! Odpowiedz
8 26 pwasm

Dla jednych bezużyteczny gadżet, dla innych narzędzie pracy... punkt widzenia zależy od punktu, czy też miejsca siedzenia.

! Odpowiedz
0 12 cest_la_vie odpowiada cest_la_vie

Oczywiscie prosze mnie nie zrozumiec zle, nie jestem ani przeciwko iPhonom ani BMW, wszystko jest dla ludzi, po prostu nie dla kazdych w tym przypadku, bo nie kazdy ma 4 tys na swoje zachcianki

! Odpowiedz
5 16 karbinadel odpowiada pwasm

Zasadniczo tak, ale te same funkcje można mieć spokojnie w aparacie za tysiaka

! Odpowiedz
4 16 mhm

Przede wszystkim musiałoby Cię na wydanie 4 tysięcy na gadżet stać.

Oczywiście to dotyczy nie tylko gadżetów, np. ja, od kiedy mnie stać, często jadam na mieście, rocznie wydaję na to znacznie więcej, niż na taki smartfon (który się wymienia raczej rzadziej). Ty pewnie też uważasz, że musiałbyś och-coś- tam, żeby tyle wydawać w restauracjach i pizzeriach — a prawda jest taka, że Cię po prostu nie stać. Też miałem okresy, gdy moje dochody były niewielkie, wtedy nie kupowałem drogiego smartfona, ale używaną nokię, nie jadałem w knajpach, ale zawsze sam przyrządzałem jedzenie z tanich produktów, nie wynajmowałem pięknego mieszkania w kamienicy w centrum miasta, a tylko pokój na stancji z dostępem do wspólnej kuchni i łazienki...

Mogę Ci jedynie życzyć, byś kiedyś osiągnął status materialny pozwalający Ci kupić sobie gadżet za 4 tysiące, jeśli będziesz miał na to ochotę, przy czym nie musi to być smartfon, mnie osobiście z materialnych rzeczy, na których kupowanie w końcu mnie stać, najbardziej cieszy sprzęt audio... Pytanie tylko, czy jesteś gotowy na ciężką pracę, czy może wolisz żyć z zasiłków i naśmiewać się z ciężko pracujących osób, które stać na gadżety za wiele tysięcy...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 cest_la_vie odpowiada mhm

mhm, dobrze powiedziane nie wiem czemu Cb minusuja

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.