Barszcz: W ramach "Mieszkania Plus" 1054 lokali w budowie, ponad 26 tys. w fazie projektowej

W ramach programu "Mieszkanie Plus" powstają obecnie 1054 lokale, a w przygotowaniu i projektowaniu jest 26 tys. 702 - powiedział prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Nieruchomości Mirosław Barszcz w czwartek na konferencji.

"W przygotowaniu i projektowaniu, po decyzjach inwestycyjnych, jest obecnie 26 tys. 702 lokali" - powiedział Barszcz. Jak dodał, na te mieszkania są "już pieczątki i podpisy, te lokale na pewno powstaną".

Wskazał, że kolejnych 55 tys. 745 mieszkań jest "w trakcie wniosków inwestycyjnych". Wskazał, że zgody inwestycyjne dotyczące tych nieruchomości powinny zapaść do - końca III kwartału br.

Do tej pory w ramach programu "Mieszkanie Plus" do użytku oddano 480 lokali - w Jarocinie, Kępnie i Białej Podlaskiej.

W tym roku, jak zapowiada PFR Nieruchomości, najemcy wprowadzą się do 364 mieszkań w Gdyni i Wałbrzychu; zakończył się już nabór i trwa weryfikacja wniosków.

60 tys. mieszkań może powstać na gruntach przekazanych do Krajowego Zasobu Nieruchomości - powiedział prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz w czwartek na konferencji. Jak dodał, w kolejnych latach w ramach Mieszkania plus w budowie będzie ponad 110 tys. lokali.

Wiceprezes PFR Nieruchomości Grzegorz Muszyński podkreślił, że w ramach KZN-u "przeanalizowaliśmy do 500 tys. działek". "Z tego do zabudowania nadaje się 500 działek" - podał Muszyński.

"Daje to jednak potencjał na 60 tys. mieszkań" - powiedział Barszcz. Jak podał, "W następnych latach będziemy zatem łącznie realizować ponad 110 tys. mieszkań".

autor: Mariusz Polit

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj