Barroso spotkał się z Konfederacją Pracodawców Prywatnych Lewiatan

Polska po raz pierwszy przewodniczy Radzie Unii Europejskiej i akurat ta prezydencja przypadła na czas dużych wyzwań dla Europy - powiedział przewodniczący Komisji Europejskiej na spotkaniu z Konfederacją Pracodawców Prywatnych Lewiatan w Centrum Nauki Kopernik.

Jose Manuel Barroso podkreślił, że poglądy Komisji Europejskiej i polskich przedsiębiorców na reformę gospodarczą Unii Europejskiej są w dużej mierze podobne. Kryzys w kilku krajach członkowskich absorbuje uwagę Komisji Europejskiej, ale nie zwalnia nas od konieczności przeprowadzenia reform strukturalnych we Wspólnocie, żeby w przyszłości uniknąć takich sytuacji - mówił Barroso.

Dodał, że reformy strukturalne naprawdę są najważniejsze w strategii Unii Europejskiej 2020. Podkreślił, że prawo o jednolitym rynku europejskim, elastyczna, ułatwiająca mobilność zatrudnienia polityka przemysłowa oraz Europa, efektywnie korzystająca z zasobów to cele Komisji Europejskiej zbieżne z celami polskich przedsiębiorców, zawarte w programie organizacji Lewiatan "Czas na działanie".

Jose Manuel Barroso przypomniał, że w ubiegłym tygodniu Komisja Europejska przyjęła rekomendacje gospodarcze dla wszystkich krajów Unii Europejskiej, w tym także dla Polski. Komisja zaleca Polsce między innymi reformę emerytur i edukacji, co powinno poprawić infrastrukturę inwestycyjną i polepszy funkcjonowanie biznesu.

Henryka Bochniarz, prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan przypomniała, że polscy przedsiębiorcy bardzo popierali akcesję Polski do Unii Europejskiej. Lewiatan został członkiem Konfederacji Europejskiego Biznesu. Od tego czasu - mówiła Bochniarz - Bruksela to nie oni lecz my, staramy się być aktywni i prezentujemy głos polskiego biznesu nie tylko w kwestiach związanych z gospodarką, ale w ogóle ważnych dla Polski. Henryka Bochniarz powiedziała, że dla polskiego biznesu najważniejszą sprawą podczas polskiej prezydencji będą prace nad ustanowieniem jednolitego europejskiego rynku.

Jose Barroso przed spotkaniem z przedstawicielami Lewiatana zwiedził Centrum Nauki Kopernik. Obejrzał dwie wystawy: "Korzenie cywilizacji" i "Re:generacja" oraz krótki pokaz w otwartym niedawno planetarium "Niebo Kopernika".

IAR
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil