Bardzo droga reklama TVP

"Życie Warszawy" pisze, że na współpracy z prywatną firmą telewizja publiczna straciła ponad 2 i pół miliona złotych. Według dziennika pieniądze wyprowadzili z TVP skorumpowani pracownicy biura reklamy TVP i władze powiązanej spółki Thomas Gottie.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi wydział do spraw zwalczania przestępczości zorganizowanej gdańskiej prokuratury apelacyjnej. Nadzór nad postępowaniem objęła Prokuratura Krajowa.

Według dokumentów Biura Reklamy TVP, do których dotarło "Życie Warszawy", wyprowadzenie pieniędzy z telewizji nie byłoby możliwe bez udziału Tomasza Dziedzica, właściciela Thomas Gottie. Jego firma była pośrednikiem między sponsorami konkursów audiotele a TVP. Sponsorzy mieli przesyłać zwycięzcom konkursów gry komputerowe. Miały być one zakupione w firmie wybranej przez Antoniego M., byłego już pracownika Biura Reklamy TVP.

Rozmówca gazety z TVP mówi dziennikowi, że gry były wręczane tylko w początkowej fazie konkursów. Później zawierano fikcyjne umowy i w ten sposób wyprowadzano pieniądze. Z umów wynika, że za grę, która miała kosztować 6 złotych, nagle płacono 100 złotych.

"Życie Warszawy"/kry/skw.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil