Barcelona: bezdomni dyrektorami fundacji

W Barcelonie osoby, które do niedawna mieszkały na ulicy, od tego miesiąca kierują Fundacją Arrels, pomagającą bezdomnym. Od ponad 28 lat w warsztatach organizowanych przez Fundację uczestniczy codziennie średnio po 150 osób. Dzięki tej pomocy wielu z jej podopiecznych znalazło pracę i schronienie.

Przez lata mieszkali na ulicach Barcelony (fot. iStockphoto / Thinkstock)

Do zarządu fundacji weszła para bezdomnych. Oboje mają po 60 lat. Kobieta ma ukończone wyższe studia, a mężczyzna próbował swych sił w różnych zawodach, ale tracił kolejne miejsca pracy. Oboje przez lata mieszkali w Barcelonie na ulicy. Kierujący Arrels, Paco Gea powiedział, że fundacja pracuje z osobami, które są w takiej sytuacji od sześciu-siedmiu lat, i uznała, że nikt tak dobrze jak one same nie wskaże, jak najlepiej pomóc bezdomnym. "Chcemy słuchać wskazówek nowych członków zarządu i korzystać z ich doświadczenia - podkreślił Paco Gea.

Pierwsze decyzje już zapadły. Opuszczona fabryka, w której mieści się placówka, będzie otwarta dla bezdomnych przez cały dzień, a nie tylko popołudniami jak dotychczas. Fundacja zaprosi też do współpracy katalońskie uniwersytety.

Informacyjna Agencja Radiowa/Ewa Wysocka-Barcelona/em/ab

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 1 ~ererere

troche poroniony pomysł, jak ci ludzi doprowadzili siebie na ulicę to łatwo przewidzieć gdzie doprowadzą tą całą fundację..

! Odpowiedz
0 6 ~StefanZ

A ty myślisz, że każdy jest bezdomy z wyboru ?

! Odpowiedz
0 0 ~dzionek

A słyszałeś o czymś takim jak doświadczenie zawodowe ? Wyciąganie wniosków z popełnianych błędów ? Nie każdy miał równy start. Wreszcie żyjemy w epoce socjalu a nie kapitalizmu gdzie każdy ma równe prawa ...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,8% VIII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -1,3% VIII 2019

Znajdź profil