Bankowy rozkład jazdy na wrzesień 2017 r.

W tym miesiącu warto rzucić okiem na zmiany zaplanowane przez banki. Długa lista promocji, które pozwolą zyskać lub oszczędzić na wyborze danego produktu, to nie jedyne, co mają do zaoferowania we wrześniu. Do jednych z najważniejszych wydarzeń należy start kolejnej marki bankowej oraz pojawienie się nowego rachunku w ofercie jednej z instytucji.  

Bankowy rozkład jazdy na wrzesień 2017 r.
Bankowy rozkład jazdy na wrzesień 2017 r. (fot. HH / Bankier.pl)

Nie brakuje również informacji na temat zmian warunków prowadzenia kont osobistych w niektórych bankach. Nowy cennik obowiązuje m.in. w T-Mobile Usługi Bankowe, który od 1 września obejmuje wszystkich klientów zaktualizowaną tabelą opłat i prowizji. Zmiany nie są duże i dotyczą warunków uniknięcia opłaty za prowadzenie konta (Konto Premium) i karty debetowej (Konto Freemium). Od początku tego miesiąca zwolnienie z ponoszenia danego kosztu będzie przysługiwało po dokonaniu w danym miesiącu transakcji bezgotówkowych na wskazaną kwotę. Do tej pory prawo to przysługiwało po rozliczeniu płatności przez bank.

Do nowych opłat i prowizji będą musieli się przyzwyczaić klienci mBanku, którzy otworzyli rachunek przed 21 lipca br. Głównym celem zmian było uproszczenie struktury cennika i ujednolicenie niektórych stawek. Dotyczą one m.in. opłat za przelewy zwykłe, przelewy ekspresowe, przelewy SORBNET oraz SWIFT. Bank zrezygnował również z opłaty za zmianę kodu PIN do karty oraz zastosował jedną stawkę dla wypłat z oddziałów obcych banków krajowych i zagranicznych. Nowa TOiP obowiązuje od 21 września br. Czytaj więcej: Nowy cennik w mBanku.

Do dostawców usług bankowych dołączy nowa marka należąca do Banku Pocztowego. EnveloBank, bo o nim mowa, wystartuje jeszcze we wrześniu, a w jego ofercie będzie można znaleźć m.in. konto osobiste, lokaty oraz rachunek oszczędnościowy. Posiadacze ROR-u będą mieli do dyspozycji bankowość internetową oraz aplikację mobilną. Do skorzystania z oferty zachęcić może moneyback uprawniający do otrzymywania zwrotów za każdą przesyłkę rejestrowaną nadawaną na poczcie. Czytaj więcej: EnveloBank startuje we wrześniu.

O nowych klientów walczy również Alior Bank, wprowadzając 4 września br. nowe Konto Jakże Osobiste. Jego główną cechą jest możliwość doboru usług, na których klientowi zależy najbardziej. Dwie korzyści są dołączane za darmo, za każdą kolejną bank pobiera opłatę. Na liście znajdują się m.in. bezpłatne bankomaty krajowe, podwyższona stawka na koncie oszczędnościowym czy usługi assistance. Czytaj więcej: Alior Bank wprowadza Konto Jakże Osobiste.

Jak co miesiąc, również i we wrześniu banki zachęcają do skorzystania ze swoich produktów, obejmując je promocjami. Najwięcej ofert dotyczy rachunków oszczędnościowych oraz kont osobistych. Skorzystać mogą także zainteresowani zaciągnięciem pożyczki gotówkowej lub zdeponowaniem środków na lokacie bankowej.

Pełne zestawienie na PRNews.pl: Najważniejsze zmiany w bankach we wrześniu 2017 r.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl