Bankowy rozkład jazdy na grudzień 2018 r.

Koniec roku może stanowić nie lada gratkę dla wyjadaczy wisienek. To właśnie grudzień jest jednym z miesięcy, w których kończy się pokaźna liczba bankowych promocji. Poza okazjami do zyskania na założeniu konta lub skorzystaniu z innego produktu warto zwrócić uwagę na zmiany w m.in. PKO Banku Polskim oraz BGŻ BNP Paribas.

Bankowy rozkład jazdy na grudzień 2018 r.
Bankowy rozkład jazdy na grudzień 2018 r. (YAY Foto)

Najwięcej wygasających w tym miesiącu ofert specjalnych dotyczy podstawowego produktu bankowego, czyli konta osobistego. Rekordzistą jest Citi Handlowy, który zamyka z ostatnim dniem miesiąca aż pięć ofert. Do otwarcia rachunku jeszcze w tym miesiącu zachęcają również Alior Bank, Bank Millennium, Getin Bank, ING Bank Śląski, Raiffeisen Polbank czy Santander Bank Polska. Zainteresowani innymi produktami bankowymi także mają szansę znaleźć coś dla siebie. Nie brakuje ofert obejmujących tańsze kredyty, wyższe odsetki lub nagrody za założenie karty kredytowej.

15 grudnia 2018 r. wejdą w życie nowe regulacje w PKO Banku Polskim. Do najważniejszych zmian należy skrócenie czasu na rozpatrzenie reklamacji, a także odświeżenie zasad dotyczących kosztów przy realizacji przelewu zagranicznego na rachunek w kraju należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Powyższe zmiany są pokłosiem nowelizacji ustawy o usługach płatniczych.

Usługi świadczone przez BGŻ BNP Paribas zostaną od 20 grudnia 2018 r. objęte nowymi taryfami opłat i prowizji. Najwięcej zmian dotyczy klientów, którzy korzystają z karty kredytowej. Bank wprowadza opłaty za odzyskanie środków z polecenia przelewu na nieprawidłowy numer rachunku do spłaty oraz za spłatę karty w oddziale. Wycofane zostaną także wskazane ubezpieczenia – zarówno w przypadku kart kredytowych, jak i kont osobistych. Czytaj więcej: Nowy cennik w BGŻ BNP Paribas.

Pełne zestawienie na PRNews.pl: Bankowcu, zobacz, co twoja konkurencja szykuje na grudzień 2018 r.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne