Banki zapowiedziały ograniczenia. Uważaj na płatności kartą w internecie w ten weekend

W weekend standardowo klienci banków będą musieli liczyć się z ograniczeniami w dostępie do usług. Na pocieszenie przemawia natomiast fakt, że tylko nieliczne marki zapowiedziały utrudnienia. W wachlarzu przerw nie zabraknie wyłączonej bankowości internetowej i problemów z płatnościami kartą w internecie.

(fot. lucadp / YAY Foto)

Przerwy zapowiedział Bank Pocztowy i EnveloBank, PKO Bank Polski i Inteligo oraz Raiffeisen Polbank.

Bank Pocztowy i EnveloBank

Klienci Banku Pocztowego i EnveloBanku nie będą mogli przez kilka godzin płacić w niedzielę 8 lipca 2018 r. kartami w sklepach internetowych. Utrudnienia będą miały miejsce od godz. 7:00 do godz. 13:00. Nie będzie możliwości dokonania płatności kartami w sklepach internetowych, które wymagają aktywowania i autoryzacji dodatkowym hasłem 3D Secure

PKO Bank Polski i Inteligo

Problemy z płatnościami w internecie będą mieli także klienci PKO Banku Polskiego i Inteligo. W związku z zaplanowanymi pracami, niedostępna będzie usługa „Płacę z iPKO” oraz „Płacę z Inteligo”. Utrudnienia potrwają od godz. 1:00 do godz. 5:00 w niedzielę 8 lipca i obejmą także utrudnienia w dostępie do serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes.

Działanie aplikacji mobilnej IKO zostanie ograniczone do realizacji wypłat z bankomatów oraz płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych. Bez problemu będzie można jednak płacić kartami wydanymi przez PKO Bank Polski.

Raiffeisen Polbank

Na nieco dłuższą przerwę muszą przygotować się klienci Raiffeisen Polbanku. Jeszcze dziś, w piątek 6 lipca o godz. 22:00 zostanie wyłączony system maklerski banku. Przerwa w działaniu potrwa do godz. 1:00 w sobotę 7 lipca.

Dodatkowo w niedzielę w godz. 7:00-13:00 nie będzie można płacić kartami płatniczymi w sklepach internetowych, jeśli płatności będą wymagały autoryzacji kodem 3D-Secure.

MG

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj