Banki udzieliły w III kredytów na nieruchomości mieszkaniowe o wartości 4320 mln zł

Banki udzieliły w marcu kredytów na nieruchomości mieszkaniowe o wartości 4320 mln zł - podał NBP.

(fot. Johan10 / YAY Foto)

W lutym wartość kredytów na nieruchomości mieszkaniowe wyniosła 3.576 mln zł, a w styczniu 3.049 mln zł.

Średnie oprocentowanie nowych umów kredytowych na nieruchomości mieszkaniowe wyniosło w marcu 4,4 proc. wobec 4,5 proc. w lutym oraz styczniu.

NBP podał, że sektor bankowy w marcu udzielił 6.256 mln zł kredytów na cele konsumpcyjne wobec 4.882 mln zł w lutym i wobec 4.625 mln zł w styczniu.

Średnie oprocentowanie kredytów na cele konsumpcyjne w marcu wyniosło 7,6 proc., tak jak w lutym i styczniu. W grudniu wyniosło 7,3 proc. (PAP Biznes)

map/ asa/

Źródło: PAP Biznes
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~irena1895623

Podczas brania kredytu, warto go najpierw wycenić. W tym może pomóc kalkulator wyceny instrumentów finansowych na 24iValue.

! Odpowiedz
0 0 ~dżej

Warto też zrobić zestawienie ile pożyczek wzięli Polacy w firmach pozabankowych. Będzie o tyle trudniej, że BIK przecież nie gromadzi wszystkich takich danych (tylko kilka firm przekazuje mu dane). Z moich obserwacji wynika, że rynek i tak się normalizuje i 90% firm działa w transparentny i uczciwy sposób. Póki co cały czas najwięcej klientów i udzielonych pożyczek ma provident, potem następny w kolejności jest profi credit: https://www.zadluzenia.com/artykul/509,wszystko-o-profi-credit/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~III

od kiedy 3 kreski to marzec?

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl