REKLAMA

Bank zablokuje konto firmowe na żądanie skarbówki

2017-03-22 00:30
publikacja
2017-03-22 00:30

Na żądanie urzędników bank zablokuje firmie rachunek na 72 godziny. Wystarczy podejrzenie, że wyłudza VAT - czytamy w środowym wydaniu "Rzeczpospolitej".

fot. Labunskiy K. / / YAY Foto

Krajowa Administracja Skarbowa zyska nowe narzędzie walki z wyłudzeniami VAT. Pomogą jej w tym banki. Będą przekazywać informacje o firmowych rachunkach do systemu informatycznego prowadzonego przez Krajową Izbę Rozliczeniową - wynika z najnowszego projektu autorstwa Ministerstwa Finansów.

Izba będzie analizować dane z banków, w tym dotyczące zleceń płatniczych i kwot transakcji. Wyniki przekaże fiskusowi - pisze "Rzeczpospolita".

Szef KAS będzie mógł zlecić blokadę konta do 72 godzin, jeżeli uzna, że rachunek może być wykorzystywany do wyłudzenia podatku. Jego polecenie bank będzie musiał natychmiast wykonać.

Wygląd nowego systemu analitycznego skarbówka dopiero opracuje. Już teraz za pomocą Jednolitego Pliku Kontrolnego zbiera dane dotyczące rozliczania VAT od większości firm, ale nie ma dopracowanego systemu informatycznego pozwalającego na ich właściwe przetwarzanie i analizowanie - czytamy w artykule. (PAP)

kka/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~md71
A czy 'dobra zmiana' wskrzesi z martwych, przy okazji, przepis o odpowiedzialności urzędnika za błędne decyzje?
~Jacek
A po co się tak kłopotać, niech od razu wprowadzą, że Wielki Brat posiada loginy i hasła do wszystkich kont i pobiera sobie z nich tyle pieniążków ile chce.
Jak za pierwszej komuny domiar a właściwie to gorzej, bo wtedy nie mieli systemów informatycznych i dało się czasem ukryć przed Okiem Saurona...
~www_żal_pl
Wystarczy podejrzenie. Feliks Dzierżyński wiecznie żywy
~Wojteq
Tylko inne barwy nosi. Trzeba pamiętać, że rząd chce tylko naszego dobra. Warto zatem te dobra gdzieś pochować z dala od łap urzędniczych.

Powiązane: Prawo przedsiębiorcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki