REKLAMA

Bank centralny Holandii ostrzega przed największą na świecie giełdą kryptowalut. Chodzi m.in. o pranie brudnych pieniędzy

2021-08-19 13:10
publikacja
2021-08-19 13:10
Bank centralny Holandii ostrzega przed największą na świecie giełdą kryptowalut. Chodzi m.in. o pranie brudnych pieniędzy
Bank centralny Holandii ostrzega przed największą na świecie giełdą kryptowalut. Chodzi m.in. o pranie brudnych pieniędzy
fot. Igor Batrakov / / Shutterstock

De Nederlandsche Bank (DNB), holenderski bank centralny, ostrzega przed największą na świecie giełdą kryptowalut Binance. Według DNB Holendrzy, którzy korzystają z usług firmy, mogą być narażeni na ryzyko zaangażowania w pranie brudnych pieniędzy lub finansowanie terroryzmu.

DNB informuje, że Binance działa w Holandii bez wymaganej prawnie rejestracji. Oznacza to, że nie może oferować swoich usług w tym kraju. Regulator zamierza podjąć „stosowane działania”.

Firma jest obecnie przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez amerykański resort sprawiedliwości w sprawie zarzutów dotyczących prania pieniędzy i przestępstw podatkowych - przypomina dziennik „De Volkskrant". Brytyjski Urząd ds. Postępowania Finansowego nakazał jej w czerwcu zaprzestanie wszelkiej działalności w Wielkiej Brytanii.

Pod względem wolumenu obrotu firma wydaje się być największą giełdą kryptowalut na świecie. Według strony porównawczej CryptoCompare, w ciągu ostatnich 24 godzin na platformie Binance sprzedano kryptowaluty o wartości ponad 30 miliardów dolarów.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek

Źródło:PAP
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (8)

dodaj komentarz
sebastian_successful_investor
Ciekawe dlaczego ten "troszczacy" sie o etyke regulator nie ostrzega przd kryminalistami deut. bank oraz Hsbbbc?!
sel
Tu nie ma co ostrzegać , tylko zakazać śmiecia ..nic nie wartego..
sebastian_successful_investor
koles, z jakied dupy sie urwales - aha. kupiles krypto na gorce a potem sie zknakales i teraz winic binance za wtope glupca?
co_ja_paczem
Uważam, że ktoś ma w tym interes i zwyczajnie chce pozbyć się konkurencji, aby wejść na rynek lekką ręką i skubnąć część zysków. Ostatnio widziałem oferty dla programistów do projektu związanego z nową giełdą kryptowalut. Ogłoszenia pochodziły od inwestorów z Dubaju i UK właśnie. Na terenie UE obowiązują przepisy bez, których nie Uważam, że ktoś ma w tym interes i zwyczajnie chce pozbyć się konkurencji, aby wejść na rynek lekką ręką i skubnąć część zysków. Ostatnio widziałem oferty dla programistów do projektu związanego z nową giełdą kryptowalut. Ogłoszenia pochodziły od inwestorów z Dubaju i UK właśnie. Na terenie UE obowiązują przepisy bez, których nie mogliby świadczyć tu swoich usług, gdyby ich nie przestrzegali. Takie ślepe oskarżenia to można co chwile każdemu rzucać niczym kłody pod nogi, szczególnie jeśli mowa o tak młodym rynku i nowych technologiach.
wtomek
"tak młodym rynku i nowych technologiach." ani to młody rynek , ani technologiczny. Ma wszystkie cech hossy tulipanowej. Obecna "krypyto" właśnie tylko dlatego trwa trochę dłużej , bo jedzie koks z czarnego rynku.

co_ja_paczem odpowiada wtomek
jeżeli 10 lat rozwoju to jest dla Ciebie dużo to chyba sam masz niewiele więcej, albo zupełnie odwrotnie, jeżeli nie dostrzegasz potencjału to współczuje wczesnej demencji starczej i tak blockchain to jest jak najbardziej technologia w dziedzinie IT i kryptografii.
bankster-kreator
Najlepsze pralki do prania brudnych pieniędzy od zawsze miały banki. Wątpię by dość szybko się to zmieniło.
konik_garbusek
ZMienilo sie to dosc mocno od poczatku lat 70, a od ataku na WTC w 2001 pranie pieniedzy jest b. utrudnione w wiekszosci bankow (przynajmniej tych podpietych pod system SWIFT). Sprobuj zdeponowac pow. 10 000 euro i wyciganac je nastepnego dnia. Watpie czy uda sie to choc raz, a jesli tak, to nastepnego dnia bedzisz mial mily telefon ZMienilo sie to dosc mocno od poczatku lat 70, a od ataku na WTC w 2001 pranie pieniedzy jest b. utrudnione w wiekszosci bankow (przynajmniej tych podpietych pod system SWIFT). Sprobuj zdeponowac pow. 10 000 euro i wyciganac je nastepnego dnia. Watpie czy uda sie to choc raz, a jesli tak, to nastepnego dnia bedzisz mial mily telefon z dzialu kontroli z paroma pytaniami.

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki