REKLAMA

Bank Pekao: ułatwienia przy zakładaniu konta przez uchodźców z Ukrainy

2022-04-11 11:45
publikacja
2022-04-11 11:45
Bank Pekao: ułatwienia przy zakładaniu konta przez uchodźców z Ukrainy
Bank Pekao: ułatwienia przy zakładaniu konta przez uchodźców z Ukrainy
fot. MOZCO Mateusz Szymanski / / Shutterstock

Do założenia konta w Banku Pekao przez uchodźcę z Ukrainy wystarczą teraz tylko paszport grażdanina wraz z zaświadczeniem o nadaniu numeru Pesel oraz oświadczeniem uchodźcy – podał bank w poniedziałkowym komunikacie.

Jak przypomniał Bank Pekao w poniedziałkowym komunikacie, dotychczas dokumentami wymaganymi do otwarcia rachunku osobistego przez obywatela Ukrainy w Banku Pekao były paszport międzynarodowy (z transkrypcją na język łaciński) lub karta pobytu lub ukraiński dowód osobisty ID Card lub tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca.

„Jednak praktyka pokazała, że nie każdy uchodźca z Ukrainy posiada ze sobą te dokumenty. Dlatego Bank Pekao zdecydował, że założenie jego flagowego konta osobistego – Konta Przekorzystnego – będzie możliwe na podstawie paszportu grażdanina bez transkrypcji na język łaciński (jest to lokalny ukraiński dowód tożsamości) wraz z zaświadczeniem o nadaniu numeru Pesel oraz oświadczeniem uchodźcy” – podano w komunikacie Pekao.

Przypomniano w nim, że Bank Pekao już 1 marca wprowadził specjalną ofertę dla obywateli Ukrainy, w ramach której prowadzenie konta, karty, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i zagranicą oraz przelewy na Ukrainę są bezpłatne – dotyczy to zarówno transakcji dokonywanych przez klientów indywidualnych, jak i firmowych. Bank nie pobiera również żadnej marży ani opłat za wymianę walut przy transakcjach kartą do konta za granicą.

„Bank Pekao także dla ukraińskich przedsiębiorców przygotował – niezależnie od ich wielkości – specjalną ofertę za 0 zł. Bank nie pobiera opłat za rachunki firmowe, karty debetowe oraz zapewnia przedsiębiorcom pełną i darmową obsługę gotówkową oraz w bankowości elektronicznej” – podano w komunikacie banku. (PAP)

autor: Marek Siudaj

ms/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (2)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
zoomek
Będą mogli wypłacać bez wpływów na konto? Zgadłem?

Powiązane: Uchodźcy z Ukrainy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki