REKLAMA

Bank JPMorgan Chase może otworzyć centrum usług administracyjnych w Warszawie

2017-04-26 19:40
publikacja
2017-04-26 19:40

Amerykański bank inwestycyjny JPMorgan Chase może wybrać Warszawę na siedzibę swego centrum administracyjnego - podała w środę agencja Reuters.

fot. Eric Thayer / / Reuters

Jak podała agencja Reuters, delegacja banku JPMorgan Chase odwiedziła w zeszłym miesiącu Warszawę w poszukiwaniu nieruchomości, w której bank mógłby otworzyć siedzibę nowego centrum usług administracyjnych - byłaby to największa tego typu inwestycja w Polsce. Docelowo miałoby tam być zatrudnionych kilka tysięcy pracowników, obsługujących europejskie i azjatyckie oddziały banku.

"Koncentrujemy się zdecydowanie na Warszawie" - powiedziało źródło agencji Reuters.

Według Reuters konkurentami Warszawy były Wrocław i Budapeszt. Miasta te również odwiedzili przedstawiciele JPMorgan Chase.

"W zeszłym miesiącu odbyły się poważne rozmowy. Wydaje się, że (JPMorgan Chase - PAP) jest bliski wybrania Polski, ale dopóki nie zostanie podpisana umowa niczego nie można powiedzieć na pewno" - przekonywał inny rozmówca Reuters. Według niego plany utworzenia nowego centrum administracyjnego nie są konsekwencją decyzji Wielkiej Brytanii o wyjściu z UE.

JPMorgan Chase odmówił komentarza w tej sprawie. Jak podkreśliła agencja Reuters, nasza stolica stała się już "ważnym zagranicznym centrum usług dla banków". Polska ma, jak podkreślono, "wysoko wykwalifikowanych pracowników", a "pensje są ok. trzykrotnie niższe niż w sąsiednich Niemczech".

W Warszawie ma m.in. swe biura Goldman Sachs, który zatrudnia tu 300 osób, i poszukuje 200 kolejnych pracowników, zaś Credit Suisse zatrudnia kilka tysięcy pracowników w Warszawie i Wrocławiu. W Polsce działa też centrum usług banku UBS.

"JPMorgan chce zatrudnić 2,5 tys. osób, a jedynie Warszawa ma rynek pracy, który może poradzić sobie z taką inwestycją" - powiedział rozmówca Reuters.

Według agencji amerykański bank miałby uruchomić biuro w Warszawie do końca roku - jeśli plany zostaną sfinalizowane. Początkowo miałby zatrudniać kilkadziesiąt osób.(PAP)

maja/ dym/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (39)

dodaj komentarz
~PL
Krew mnie zalewa jak przechodzą do nas korpo z centrami obługi wewnętrznej bo nasi specjaliści i eksperci są tańsi trzykrotnie od tych w Niemczech... Jesteśmy >>Murzynami<< Europy...
~hayek
Nikt Ci nie nakazuje u nich pracować
~Student
W citi i gold maniery płacą programista do 20k netto. 2,5 tys wysoko płatnych miejsc pracy to super wiadomosc
~Zenon
Nie siedzibę tylko SCC.Małpy w rzędach bezmyslnie procesujące dokumenty.
~LTI
Razem z JPM przyjdzie paru innych to może stanowić nawet 10 tys. nowych miejsc pracy w samej tylko Warszawie. Infrastruktura pod to jest więc nieruchomości dalej w górę , bo będzie dobra koniunktura.
~Ron2000
Przymierzają się do przejęcia NBP ? PiS by im pewnie oddał, byleby wsparli kolejne wybory.
~Wody
Mosze, a ty to w tej Warszawie polaczkom płacisz 400 ojro miesięcznie?
~JPMorgan do Goldiego
~SONDA
Czy cieszysz się, że JPMorgan otworzy siedzibę w Polsce?

Zielony - Tak
Czerwony - Nie
~ajwaj
A zdaza przed podzieleniem losu

Lehmann Brothers ? (odjazd w kraine wiecznych lowów)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki