Bądż oryginalny i nie kupuj pirackich produkcji

"Bądź oryginalny" to tytuł nowego filmu edukacyjnego adresowanego do uczniów gimnazjów w całej Polsce.

Film powstał z inicjatywy Koalicji Antypirackiej i Stowarzyszenia Autorów. Obie organizacje przeprowadziły badania na grupie 6 tysięcy uczniów, z których wynikało, że ponad połowa młodzieży korzysta z nielegalnego oprogramowania.

W filmie pokazującym w jakim trudzie powstaje film, płyta muzyczna i gra komputerowa, wystąpił między innymi zespół Sistars, Olaf Lubaszenko, Bartosz Obuchowicz i Patrycja Markowska.

Bartłomiej Witucki - współautor projektu i rzecznik Business Software Alliance w Polsce - ma nadzieję, ze film obejrzy każdy polski gimnazjalista. Sześć tysięcy kopii filmu zostało wysłanych do gimnazjów w całej Polsce. Każdy film nauczyciele mogą kopiować dowolną liczbę razy do celów edukacyjnych.

Bartosz Obuchowicz przyznał, że sam znalazłby w domu pirackie płyty jeszcze z czasów kiedy problem nie dotyczył go bezpośrednio. Dziś ma nadzieję, że przynajmniej część gimnazjalistów nie będzie okradała artystów.

Patrycja Markowska zapewniła, że nigdy nie kupiła pirackiej płyty czy filmu. Według niej, 29 złotych, które trzeba zapłacić za jej ostatnią płytę jest ceną, na którą stać każdego.

Natalia Przybysz z zespołu Sistars jest przekonana, że ludzie korzystają z pirackiego oprogramowania bo nie zdają sobie sprawy ile pracy trzeba włożyć w jego wyprodukowanie.

Do kazdego filmu wysyłanego do szkół dołączana jest broszura informacyjna na temat prawa autorskiego i praw pokrewnych.

Policja przypomina, ze osobom handlującym i rozpowszechniającym nielegalne oprogramowanie grozi pozbawienie wolności do pięciu lat.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~zig

Bill byl w Polsc???Sypnal komu trzeba???To co sie czepiacie????;-)

! Odpowiedz
0 0 ~acron

Bądź oryginalny --- używaj Linux
Programy na licencji open sources są legalnie i darmowe.

! Odpowiedz
0 0 ~x

Niech nasz wspaniały rząd polepszy sytuację w kraju i niech prywaciarze-wykorzystywacze dadzą zarobić kilka razy więcej niż dotychczas, to młodzież w wieku gimnazjalnym będzie mogła kupować legale (o ile im rodzice dadzą). Ja wogóle nic z tego nie rozumiem, co za bezsens rozpowszechniać takie filmy, przecież młodzi ludzie uczący się w gimnazjum są na ogół bez dochodów, co najwyżej mają zwykłe kieszonkowe! Pan Bartek chyba powinien trochę się zastanowić nad tym co czyni, a film powinien skierować do dorosłych ludzi, a nie młodzieży gimnazjalnej! A pani Markowska w tym filmie to pomyłka, ona niech lepiej idzie dalej odbywać stosunki na scenie i zajebiście się wyrażać.

Pokaż cały komentarz !
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil