REKLAMA

Badanie: 9 na 10 pracowników korzysta z pozapłacowych benefitów w pracy

2021-09-06 19:13
publikacja
2021-09-06 19:13
Badanie: 9 na 10 pracowników korzysta z pozapłacowych benefitów w pracy
Badanie: 9 na 10 pracowników korzysta z pozapłacowych benefitów w pracy
fot. samui / / Shutterstock

Prawie dziewięciu na dziesięciu pracowników korzysta z pozapłacowych benefitów w pracy. Najpopularniejszymi są bony podarunkowe i okolicznościowe (44 proc.), grupowe ubezpieczenie na życie (42 proc.) oraz szkolenia (39 proc.) - wynika z badania IBRIS.


Z badania IBRIS wynika, że niemal dziewięciu na dziesięciu pracowników korzysta z pozapłacowych benefitów w pracy. Pracownicy najczęściej wskazywali, że korzystają z:

  • bonów podarunkowych i okolicznościowych (43,9 proc.),
  • grupowego ubezpieczenia na życie (42,3 proc.),
  • szkoleń zawodowych i rozwojowych (39,4 proc.),
  • możliwości pracy zdalnej (32,8 proc.),
  • prywatnej opieki medycznej (29 proc.),
  • kart umożliwiających korzystanie z obiektów sportowych (27,2 proc.).

Benefitami, które w opinii pracowników najbardziej zyskały na znaczeniu w czasie pandemii COVID-19, są możliwość pracy zdalnej oraz grupowe ubezpieczenie na życie. W tym samym czasie na znaczeniu straciły takie benefity jak karty sportowe i szkolenia. Autorzy badania zaznaczają jednocześnie, że co czwarty badany wskazał, że nie ma takich benefitów, które straciły na znaczeniu.

Z kolei w badaniu kierowanym do przedsiębiorstw, prawie osiem na dziesięć firm wskazało, że oferuje swoim pracownikom pozapłacowe korzyści. Najpopularniejszym benefitem jest grupowe ubezpieczenie na życie (61 proc.). Dość często oferowane benefity to także szkolenia (49 proc.) oraz możliwość pracy zdalnej (43 proc.).

W ocenie przedsiębiorców - podobnie jak zdaniem pracowników - w dobie pandemii na znaczeniu najbardziej zyskała możliwość pracy zdalnej. Na kolejnych pozycjach znalazły się grupowe ubezpieczenie na życie, prywatna opieka medyczna oraz bony podarunkowe i okolicznościowe. Dodatkiem, który zdaniem badanych przedstawicieli firm najbardziej stracił na znaczeniu, jest karta umożliwiająca korzystanie z obiektów sportowych oraz szkolenia zawodowe. Badanie zostało wykonane dla Nationale Nederlanden.(PAP)

ozk/ mir/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
bha
Skoro jest tak NIBY dobrze to czemu rotacje gonią coraz szybciej w wielu ,wielu firmach następne rotacje ,rotacje, rotacje etc. i brak chętnych do dłuższej pracy !!!.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki