BZ WBK kasuje klientów za SMS-y

Banki szukają w naszych kieszeniach dodatkowych pieniędzy. Odbywa się to dzięki prowizjom i obniżaniu do niskiego poziomu oprocentowania lokat. Są też inne sposoby: np. bank BZ WBK od sierpnia wprowadził opłaty za SMS-y autoryzacyjne.

BZ WBK kasuje klientów za SMS-y
BZ WBK kasuje klientów za SMS-y (YAY Foto)

"Jeśli ktoś intensywnie korzysta z konta, może się nadziać na tę opłatę, która obowiązuje już od szóstego SMS-a wysłanego przez bank w każdym miesiącu. Nie jest wysoka - raptem 20 gr - ale ziarnko do ziarnka..." - pisze "Gazeta Wyborcza".

"Opłata dotyczy tylko tych klientów, którzy często wysyłają pieniądze do osób lub firm spoza kręgu odbiorców zdefiniowanych, bo przy przelewaniu pieniędzy do zdefiniowanego odbiorcy nie potrzeba kodu autoryzacyjnego. Jak się okazuje, takich klientów, którzy lubią wpisać za każdym razem numer rachunku odbiorcy i każdy przelew autoryzować SMS-em, jest sporo" pisze autor artykułu.

Banki zachęcają, by klienci korzystali tzw. koszyka przelewów. Można wrzucić do niego kilka przelewów hurtem i autoryzować jednym SMS-em. "Ale czy to bezpieczne?" pyta "GW" i wskazuje, że istnieją wirusy, które po przedostaniu się na komputer ofiary potrafią podmienić numer rachunku odbiorcy. Przelew może trafić do złodzieja. Każdorazowa autoryzacja SMS stanowi zaś istotną barierę.

"Sytuacja, w której bank każe sobie płacić za podwyższenie standardu bezpieczeństwa wysyłanego przelewu, może budzić kontrowersje. Ale z drugiej strony - może po prostu musimy przyzwyczaić się do tego, że za bezpieczeństwo trzeba płacić, przynajmniej czasami?" podsumowuje "GW". (PAP)

mars/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 19 ~xx

klienci powinni zaczac zmieniac taki bank na inny i przenosic depozyty - szybko by sie nauczyli, ze chciwosc sie nie oplaca...

! Odpowiedz
2 8 ~Boromir

Dziwne, BZWBK ma od ładnych paru lat opłaty za SMSy (powyżej piątego w miesiącu).
Ostatnio za to była zmiana taka, że już korzystanie ze wszystkich bankomatów nie jest darmowe. To dla mnie jest już za dużo i w końcu, po chyba 15 latach zamykam tam konto.

! Odpowiedz
0 2 ~rt odpowiada ~Boromir

dodatkowo 10 pln za wyplate zagranica z bankomatu ORAZ 2,8 % przewalutowania jesli masz konto walutowe i wyplacasz w innej walucie.... ten bank to zart :)

! Odpowiedz
2 15 ~EMIGRANT

jak mozna byc klientrm banku ktory lupi cie? to zoancza ze jestscie dbeilami! i wsio!!!!!!!!!

! Odpowiedz
1 2 ~Puknij_się_w_czoło

jak monza byc internatuom ktory nie portafi napisac dwcoh zdan na spojkonie bez beldnow, nie urzywa poslkihc znakow, obraza luzdi i na kncu robi duzo wyzkryknikow!!!!!! Jestes dbeilem???!?!?!?!?!??!

! Odpowiedz
2 2 ~RZycliwy

czy kasia pracuej w gb

! Odpowiedz
5 6 ~Kasia

Nadal pracuję bo to dobry pracodawca. A SMSY w GetinBanku sa zawsze bezpłatne. Polecam :)

! Odpowiedz
0 4 ~złodziej odpowiada ~Kasia

Dobry pracodawca :D haha

! Odpowiedz
0 19 ~Jikolp

Między innymi przez te opłaty definitywnie zrezygnowałem z usług hiszpańskiego grabieżcy. Prawdopodobnie w oczach tego Banku byłem miernym klientem, miałem tam konto osobiste zasilane wynagrodzeniem, kartę kredytową i ok 50 tys oszczędności. Cóż, mam nadzieję że takich jak ja było więcej! NIE dla hiszpańskiego grabieżcy!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 16 ~maciek

bzwbk pamiętam jak miałem tam konto pare lat temu .. miało być za friko na zawsze, reklamy z norisem w ogóle idealnie ... za pół roku się okazało, że jednak nie, wprowadzają opłaty za cośtam cośtam i tak stracili klienta na zawsze. idealny przykład banku cebulakowego aaa tam uszczypnąć na 1 złotówkę a tak żeby tylko, nie trawie czegoś takiego takie korpocebulactwo

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne