REKLAMA

BZ WBK kasuje klientów za SMS-y

2016-12-01 05:12
publikacja
2016-12-01 05:12
YAY Foto

Banki szukają w naszych kieszeniach dodatkowych pieniędzy. Odbywa się to dzięki prowizjom i obniżaniu do niskiego poziomu oprocentowania lokat. Są też inne sposoby: np. bank BZ WBK od sierpnia wprowadził opłaty za SMS-y autoryzacyjne.

BZ WBK kasuje klientów za SMS-y / YAY Foto

"Jeśli ktoś intensywnie korzysta z konta, może się nadziać na tę opłatę, która obowiązuje już od szóstego SMS-a wysłanego przez bank w każdym miesiącu. Nie jest wysoka - raptem 20 gr - ale ziarnko do ziarnka..." - pisze "Gazeta Wyborcza".

"Opłata dotyczy tylko tych klientów, którzy często wysyłają pieniądze do osób lub firm spoza kręgu odbiorców zdefiniowanych, bo przy przelewaniu pieniędzy do zdefiniowanego odbiorcy nie potrzeba kodu autoryzacyjnego. Jak się okazuje, takich klientów, którzy lubią wpisać za każdym razem numer rachunku odbiorcy i każdy przelew autoryzować SMS-em, jest sporo" pisze autor artykułu.

Banki zachęcają, by klienci korzystali tzw. koszyka przelewów. Można wrzucić do niego kilka przelewów hurtem i autoryzować jednym SMS-em. "Ale czy to bezpieczne?" pyta "GW" i wskazuje, że istnieją wirusy, które po przedostaniu się na komputer ofiary potrafią podmienić numer rachunku odbiorcy. Przelew może trafić do złodzieja. Każdorazowa autoryzacja SMS stanowi zaś istotną barierę.

"Sytuacja, w której bank każe sobie płacić za podwyższenie standardu bezpieczeństwa wysyłanego przelewu, może budzić kontrowersje. Ale z drugiej strony - może po prostu musimy przyzwyczaić się do tego, że za bezpieczeństwo trzeba płacić, przynajmniej czasami?" podsumowuje "GW". (PAP)

mars/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (34)

dodaj komentarz
~Gajawpc
Nie ma nic za darmo wiec co za zdziwienie
~vbnm
Opłata 0,50 zł za szybki przelew typu payu też jest "hitem".
~Klient
Te doradca ! Skąd te informacje ze nie kasuje. Jako wieloletni klient nic o tym nie wiem.
~Doradcabzwbk
Ktoś tu ma nieaktualne informacje. Juz nie kasuje. ..
~Nowakowski
Chodźcie do Orange Finanse. Póki co za darmo karta , prowadzenie konta i wypłaty z bankomatów. A do tego Blik. Dziwi mnie, że nikt o tym banku nie wspomina.
~Dobre_bo_Polskie
Hiszpański " Konkwisdator" Sandandor konfisku-duje jak indianom złoto
~marek
Jak narazić tylko nestbank pozostał darmowy!!!
~Flex
Najlepsza jest opłata 2zł za sprawdzenie stanu rachunku we własnym bankomacie bzwbk, nawet bez generowania wydruku. To musiał wymyśleć jakiś geniusz marketingu w bzwbk. Chcesz wiedzieć ile masz u nas swoich pieniędzy to płać frajerze! Brawo banksterzy!
~majacy_dosyc
Ciekawe czy można wypowiedzieć umowę bez konsekwencji, a dokładnie zobowiązania jakie ma się przy kredycie hipotecznym o wielkości wpływu na konto i trzymaniu rachunku skoro oni zmieniają warunki na niekorzystne?
~precz-z-bz-wbk
Miałem w bz wbk konto, "darmowe" reklamowane, godne polecenia. Po paru miesiącach wprowadzili opłatę za kartę 7 zł i zlikwidowałem konto. Obsługa jest niekompetentna, to mało powiedziane. Odradzam wszystkim bz wbk. Nie zakładajcie konta w bz wbk!

Powiązane: Podwyżki opłat bankowych

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki