REKLAMA

BUMECH S.A.: Zakup nieruchomości na potrzeby realizacji projektu inwestycyjnego MSE-PV1

2021-12-22 11:39
publikacja
2021-12-22 11:39
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 38 / 2021
Data sporządzenia: 2021-12-22
Skrócona nazwa emitenta
BUMECH S.A.
Temat
Zakup nieruchomości na potrzeby realizacji projektu inwestycyjnego MSE-PV1
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:

Bumech S.A. (dalej: Emitent, Kupujący) informuje, iż dnia 21.12.2021 roku jego spółka zależna, tj. Modern Solutions for Environment Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą Czechowicach-Dziedzicach (dawniej: Mining Services and Engineering Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) (dalej: „MSE”) podpisała warunkowe umowy zakupu prawa użytkowania wieczystego oraz prawa własności nieruchomości gruntowych od dwóch osób fizycznych oraz krajowej spółki kapitałowej (dalej łącznie: Sprzedający) za całkowitą cenę 3,17 mln PLN.

Nieruchomości są położone w Rudołtowicach w gminie Pszczyna, mają łączną powierzchnię 45,3 ha i zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie kopalni SILESIA.

Z wykorzystaniem tych nieruchomości realizowany będzie projekt inwestycyjny MSE - PV1, polegający na budowie i eksploatacji farmy fotowoltaicznej. Energia tam wytwarzana będzie wykorzystywana w pierwszej kolejności na potrzeby własne Grupy Kapitałowej Bumech S.A. (dalej: Grupa), w tym Przedsiębiorstwa Górniczego „Silesia” Sp. z o.o. (dalej: PGS). Nadwyżki produkcji będą sprzedawane do odbiorców spoza Grupy. Projekt będzie realizowany w etapach, sukcesywnie do udostępniania kolejnych części nieruchomości i zmiany ich przeznaczenia. Projekt inwestycyjny będzie realizowany w ramach strategii transformacji działalności kopalni SILESIA i jej otoczenia w kierunku ekologicznych źródeł wytwarzania energii.

MSE jest podmiotem, któremu powierzone zostały zadania w zakresie wytwarzania energii (elektrycznej i cieplnej), w ramach Grupy. Dotychczasowym przedmiotem działalności MSE jest produkcja energii cieplnej na potrzeby PGS i miasta Czechowice-Dziedzice. Działalność wytwórcza zostanie rozszerzona o produkcję energii elektrycznej. Grupa dokona przeglądu posiadanych aktywów, celem wniesienia ich do MSE dla realizacji projektu inwestycyjnego MSE - PV2.

Umowy przeniesienia prawa użytkowania wieczystego oraz prawa własności ww. nieruchomości zostaną zawarte po rezygnacji przez stosowne podmioty z przysługującego im prawa pierwokupu oraz po uzyskaniu z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa przez MSE zgody na nabycie i przez osobę fizyczną na zbycie jednej z ww. nieruchomości.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2021-12-22 Andrzej Buczak Prezes Zarządu
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki