BOŚ Bank sfinansuje budowę domów z drewna

Sprawne rozliczanie transz na podstawie faktur, ograniczenie inspekcji na terenie inwestycji czy długi okres kredytowania to wybrane parametry nowej oferty BOŚ Banku dla osób planujących budowę domu z drewna.

"Polskie domy drewniane - żyj w zgodzie z naturą" - tak nazywa się nowy program Lasów Państwowych
"Polskie domy drewniane - żyj w zgodzie z naturą" - tak nazywa się nowy program Lasów Państwowych (YAY Foto)

Nowa propozycja Banku Ochrony Środowiska nawiązuje do ogłoszonego w tym tygodniu programu Lasów Państwowych. Celem inicjatywy prowadzonej pod hasłem „Polskie domy drewniane - żyj w zgodzie z naturą” ma być przygotowanie instrumentów wsparcia rozwoju budownictwa drewnianego. W ramach przedsięwzięcia leśnicy mieliby m.in. budować drewniane domy na wynajem na niezalesionych terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Program zakłada również budowę małych drewnianych hoteli i remonty ośrodków wczasowych.

BOŚ Bank, którego współwłaścicielem jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zapowiedział, że aktywnie włączy się w promowanie idei budownictwa drewnianego. Dla osób zainteresowanych taką technologią stawiania domu w banku ma być dostępny kredyt na preferencyjnych warunkach.

Na razie nie podano zbyt wielu szczegółów „nowatorskiej”, jak mówi o niej sam bank, oferty. Niezaprzeczalnym atutem tej oferty będzie kompleksowy system rozliczania atrakcyjnych transz kredytu na podstawie faktur oraz znaczące ograniczenie inspekcji potwierdzającej stan zaawansowania inwestycji, dogodny system spłat rat oraz długi okres kredytowania. Inwestorzy – tak jak dotychczas – będą mogli korzystać z fachowego doradztwa wyspecjalizowanych Ekologów BOŚ współpracujących m.in. z firmami budującymi w systemie „szkieletowym”. – Program, z którym wychodzimy, skierowany jest do osób  fizycznych, które chcą budować nie tylko oszczędniej, ale także ze zdrowych materiałów oraz z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań proekologicznych – mówi Dariusz Grylak, Wiceprezes Zarządu Banku Ochrony Środowiska. – Domy budowane w budownictwie szkieletowym są nie tylko tańsze od domów murowanych, ale można je wznosić znacznie szybciej niż murowane, wykorzystując przy tym także energooszczędne, ekologiczne rozwiązania – dodaje Grylak.

MW 

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 kampat

Program dobiegł końca? Jakie wyniki?

! Odpowiedz
18 1 luckow

Poroniony pomysł. Po pierwsze wycinanie drewna do budowy i zniszczenie środowiska . Po drugie korniki ,grzyb i inne paskudztwa . Po trzecie wystarczy iskra, kierunek wiatru i całe osiedle szl....g trafi . Tak spłonęły całe wsie a na ich miejscu stoją teraz okazałe, nowoczesne budynki murowane.

! Odpowiedz
19 0 druzjan

a co się stanie z takim ekologicznym domem, jak zawieje wiaterek, taki 150 km/h?

! Odpowiedz
10 7 autor_widmo

na wzór usa, bedziemy miec wiecej drewna w budownictwie, no nie wiem czy to dobrze...

! Odpowiedz
0 17 remark

Bardzo dobrze.
1. Materiał wykorzystywany w budownictwie od tysięcy lat.
2. Odnawialny.
3. Przyjazny dla człowieka (mikroklimat)
4. Budowa "kanadyjczyka" (szkieletowego) pochłania od 7 do 10 razy mniej energii niż przy
budowie "murowańca".

! Odpowiedz
0 10 autor_widmo odpowiada remark

no to dobrze :)
dzięki za info

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
WIBOR 6M 0,0000 1,7900%
2020-02-26
WIBOR 3M 0,0000 1,7100%
2020-02-26
LIBOR 3M CHF -0,0050 -0,7170%
2020-02-21
EURIBOR 3M -0,0060 -0,4230%
2020-02-26