Jerzy Zań nowym wiceprezesem BOŚ Banku

Rada Nadzorcza Banku Ochrony Środowiska powołała z dniem 4 listopada br. Jerzego Zania na stanowisko wiceprezesa nadzorującego obszar biznesowy banku - poinformował bank w środowym komunikacie.

(fot. Marek Wiśniewski / FORUM)

Bank podkreślił, że nowy członek zarządu posiada wieloletnie doświadczenie związane z sektorem bankowym. Od 20 lat specjalizuje się w zarządzaniu sprzedażą, ofertą produktową, dochodowością, back office, customer service oraz strukturyzacji i wdrażaniu rozwiązań dla najbardziej wymagających klientów. W ostatnim czasie, jako dyrektor rozwoju produktów w mBanku S.A., kierował zespołem odpowiedzialnym za rozwój, projekty i utrzymanie oferty produktowej.

W latach 2016-2018 związany z Alior Bankiem, gdzie był dyrektorem zarządzającym odpowiedzialnym m.in. za prace pionu bankowości cyfrowej i sprzedaży zdalnej.

Obecnie w skład zarządu banku wchodzą: Bogusław Białowąs - prezes, Arkadiusz Garbarczyk – wiceprezes oraz Emil Ślązak – członek Rady Nadzorczej oddelegowany do pełnienia obowiązków członka zarządu.

Od 4 listopada Ślązaka w zarządzie zastąpi nowo powołany wiceprezes Jerzy Zań.

Bank Ochrony Środowiska funkcjonuje od 1991 r. Od 1997 r. akcje BOŚ są notowane na GPW. Bank specjalizuje się w finasowaniu przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska. Od początku swojej działalności BOŚ sfinansował inwestycje proekologiczne na kwotę około 20,8 mld zł.

Bank oferuje ponadto także usługi bankowości detalicznej, korporacyjnej, czy inwestycyjnej.(PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ dym/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil