REKLAMA

BM mBanku podniósł cenę docelową akcji Kruka do 295,77 zł, a rekomendację do "akumuluj"

2021-06-15 17:04
publikacja
2021-06-15 17:04
BM mBanku podniósł cenę docelową akcji Kruka do 295,77 zł, a rekomendację do "akumuluj"
BM mBanku podniósł cenę docelową akcji Kruka do 295,77 zł, a rekomendację do "akumuluj"
/ Kruk

Analitycy BM mBanku w raporcie z 9 czerwca podnieśli cenę docelową akcji Kruka do 295,77 zł ze 174,96 zł wcześniej, a rekomendację podwyższyli do "akumuluj" z "trzymaj".

W dniu wydania raportu kurs akcji Kruka wyniósł 265,80 zł.

W opinii analityków BM mBanku Kruk zaskoczył świetnymi wynikami w pierwszym kwartale 2021 roku oraz w czwartym kwartale 2020 roku. Ich zdaniem wyniki pokazują, że potencjału wzrostu należy obecnie szukać w silnym konsumencie, a nie w portfelach niepracujących, spływających po pandemii COVID-19, czego jeszcze oczekiwali oni we wrześniu zeszłego roku.

BM mBanku dodaje, że pomimo recesji Kruk zaskoczył rynek rekordowo wysokimi spłatami oraz rewaluacjami, co wskazuje, że klienci przeszli kryzys bez większego szwanku.

Z kolei nie potwierdziły się oczekiwania odnośnie napływu kredytów niepracujących w związku z pandemią i falą bankructw. Od marca 2020 roku (wybuch pandemii) do marca 2021 roku portfel kredytów niepracujących w Polsce spadł o 0,6 mld zł, co można tłumaczyć niespotykaną skalą programów pomocowych.

"Z drugiej strony zostaliśmy absolutnie zaskoczeni spłatami i rewaluacjami na portfelu, co również potwierdziło skuteczność pomocy. W naszych prognozach zmniejszyliśmy wskaźnik NPL dla sektora bankowego, co oznacza mniejszy rynek dla windykatorów, ale podnieśliśmy nasze oczekiwania odnośnie podaży portfeli, które jeszcze we wrześniu prognozowaliśmy na niższym poziomie w obawie przed bardziej zachowawczym zachowaniem banków" - napisano w raporcie.

"Dodatkowo oczekujemy rosnących zakupów na rynkach zagranicznych (Włochy, Hiszpania), które wykazują również pozytywny trend w spłatach pomimo kryzysu. Oznacza to, że nasza prognoza nakładów na rok obecny wzrosła aż o 53 proc." - dodali analitycy.

Wraz ze wzrostem nakładów na rynkach zagranicznych BM mBanku podniósł prognozę kosztów ze względu na większy udział kosztów sądowych wobec systemu ugodowego.

"Podsumowując, podnosimy nasze prognozy 56 proc. - 33 proc. w latach 2021-23, a cenę docelową do 295,77 zł co przekłada się na rekomendację akumuluj" - napisano w raporcie.

Depesza jest skrótem rekomendacji dla Kruka wydanej przez BM mBanku. Autorami raportu są Michał Konarski i Mikołaj Lemańczyk. Pierwsze rozpowszechnienie raportu nastąpiło 9 czerwca 2021 roku, o godzinie 8.27.

W załączniku jest plik ze skrótem raportu i wymaganymi zastrzeżeniami prawnymi. (PAP Biznes)

pr/ osz/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

39554888_kruk_20210609_s.pdfpdf
Tematy
Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki