REKLAMA

BIO PLANET S.A.: Informacja o umowach zawartych z firmą Smak Natury Sp. z o.o.

2022-09-30 15:56
publikacja
2022-09-30 15:56
Spis treści:

1. RAPORT

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
RAPORT UNI - PL nr 33 / 2022
Data sporządzenia: 2022-09-30
Skrócona nazwa emitenta
BIO PLANET S.A.
Temat
Informacja o umowach zawartych z firmą Smak Natury Sp. z o.o.
Rynek oficjalnych notowań giełdowych - podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Inny rynek regulowany - podstawa prawna
Treść raportu:
Zarząd Bio Planet S.A. ("Spółka", Bio Planet) informuję, iż po dokonaniu częściowego przeglądu opcji strategicznych w dniu 30 września 2022 r. zawarł umowy z firmą Smak Natury Sp. z o.o. – firmą prowadzącą 2 duże specjalistyczne sklepy specjalistyczne handlujące żywnością w Warszawie; jeden sklep internetowy pod marką pyszneeko.pl oraz działalność w zakresie importu i dystrybucji żywności w Polsce. W wyniku zawartych umów:
- do końca 2022 roku nastąpi odkup wybranych elementów majątku przez Bio Planet od Smaku Natury. Będą to między innymi towary handlowe, urządzenia magazynowe oraz bazy danych (m.in. towarów oraz historii obrotów poszczególnymi towarami),
- od dnia 2 stycznia 2023 roku działalność w zakresie importu towarów realizowana dotychczas przez Smak Natury będzie realizowana przez Bio Planet,
- od dnia 2 stycznia 2023 roku działalność w zakresie dystrybucji hurtowej towarów realizowana dotychczas przez Smak Natury realizowana będzie przez Bio Planet,
- od dnia 2 stycznia 2023 r. obsługę kompletacji towarów pod potrzeby sklepy internetowego Smaku Natury, tj. pyszneeko.pl (kompleksowe usługi dropshippingowe) będzie realizować Bio Planet.

Z tytułu zawartych umów Bio Planet spodziewa się wzrostu przychodów w 2023 roku, co najmniej o 18 mln zł; Spółka pozyska około 40 nowych dostawców oraz około 300 nowych odbiorców i zwiększy swoją ofertę towarową o około 1.000 produktów.
Ostateczna wartość umów jest uzależniona od inwentaryzacji towarów, które będą podlegać zakupowi i zostanie wyznaczona w ostatnich dniach grudnia 2022 r. Bio Planet będzie informować o postępach w realizacji powyższych umów.
Jednocześnie Zarząd Bio Planet informuje, że nie przerywa przeglądu opcji strategicznych i transakcja ze Smakiem Natury nie wyczerpuje w całości możliwych działań konsolidacyjnych w zakresie dystrybucji żywności ekologicznej.
Transakcja ze Smakiem Natury planowana jest do realizacji ze środków własnych Bio Planet.
Załączniki
Plik Opis

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2022-09-30 Sylwester Strużyna Prezes Zarządu
2022-09-30 Grzegorz Mulik Wiceprezes Zarządu
Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki