REKLAMA

Bank Millennium przeprowadzi badanie opinii i test operacyjny ugód z frankowcami

2021-02-23 13:06
publikacja
2021-02-23 13:06
fot. marekusz / Shutterstock

Bank Millennium w ramach analizy możliwości zaproponowania ugód z kredytobiorcami frankowym zgodnie z propozycją KNF, przeprowadzi badanie opinii wśród swoich klientów, a także test operacyjny na niewielkiej grupie kredytobiorców – poinformowało PAP Biznes biuro prasowe Banku Millennium.

"W ramach analizy możliwości zaproponowania ugód kredytobiorcom kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich, zgodnie z propozycją Przewodniczącego KNF, Bank Millennium przeprowadzi badanie opinii wśród swoich klientów, a także test operacyjny na niewielkiej grupie kredytobiorców" - podało biuro prasowe.

Bank podał w raporcie rocznym, że szacuje koszt przewalutowania kredytów walutowych według propozycji KNF na 4,1-5,1 mld zł.

Bank zastrzegł, że nie podjął jakiejkolwiek decyzji dotyczącej wdrożenia tego programu i jeżeli będzie gotowa rekomendacja zarządu w tym zakresie, zostanie ona przedłożona radzie nadzorczej banku oraz Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy.

W grudniu 2020 roku przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego zaproponował wprowadzenie rozwiązania „sektorowego” w kwestii ryzyka związanego z walutowymi kredytami hipotecznymi.

Rozwiązanie polegałoby na oferowaniu przez banki swoim klientom możliwości dobrowolnego przystępowania do układów, na podstawie których klient zawierałby z bankiem ugodę, tak jakby jego kredyt od samego początku był kredytem złotowym oprocentowanym za pomocą odpowiedniej stopy WIBOR powiększonej o marżę historycznie stosowaną do takiego kredytu.(PAP Biznes)

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (3)

dodaj komentarz
rk_rk_rk
nie podali nic o terminach. Pewnie za 15 lat :)
ravauw
i to jest słuszne rozwiązanie
ja-gna
sęk w tym, że Millennium nie jest nim zainteresowane.

Powiązane: Frankowcy w sądach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki