Azymut 25 - nowy produkt strukturyzowany w Polbank EFG

Azymut 25 to nowy produkt strukturyzowany w ofercie Polbank EFG S.A. Przeznaczony jest dla osób poszukujących ponadprzeciętnego zysku. Zwrot z dwuletniej inwestycji może wynieść nawet 25 proc. Wysokość zysku będzie uzależniona od procentowej zmiany wartości indeksu WIG20 w dniu zakończenia inwestycji w stosunku do wartości indeksu na jej początku. Subskrypcja na Azymut 25 rusza 4 czerwca 2012 r.


Konstrukcja produktu Azymut 25 oparta jest o indeks WIG20, który skupia największe spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wysokość zysku uzależniona będzie od procentowej zmiany wartości indeksu WIG20 w dniu zakończenia inwestycji w stosunku do wartości indeksu na jej początku. Maksymalny zwrot z inwestycji może wynieść 25 proc. w ciągu dwóch lat. Taki zysk zostanie wypłacony klientom, jeżeli w dniu zakończenia inwestycji, czyli 4 lipca 2014 r., wartość indeksu WIG20 będzie wyższa od wartości WIG20 z dnia 6 lipca 2012 r. o co najmniej 25%. Na ostateczny wynik nie mają wpływu notowania indeksu w między początkiem a zakończeniem inwestycji.

– Obecny niski poziom indeksu WIG20, jest dobrym momentem do rozpoczęcia inwestycji opartej o jego notowania. Polski rynek kapitałowy zbliżył się już do poziomu z lipca 2009 i chcemy wykorzystać tę sytuację – mówi Tomasz Sobociński, Kierownik Biura Bankowości Osobistej i Funduszy Inwestycyjnych w Polbank EFG S.A. – Dobre prognozy rozwoju naszej gospodarki, w tym planowany na ten rok wzrost PKB na poziomie 2,5 proc., bezpośrednio przekładają się na rozwój przedsiębiorstw, zwłaszcza tych największych, znajdujących się w indeksie WIG20. Można zatem oczekiwać, że dalszy rozwój gospodarki wpłynie na wzrost notowań indeksu, a tym samym wzrost zysku z inwestycji w Azymut 25 – dodaje Sobociński.

Dzięki wyjątkowej konstrukcji, Azymut 25 nie tylko daje możliwość osiągnięcia zysku znacznie przekraczającego ofertę tradycyjnych lokat, ale jednocześnie zapewnia ochronę kapitału na poziomie 95 proc. zainwestowanej kwoty. Produkt jest oferowany w formie ubezpieczenia na życie i dożycie, dlatego osiągnięty zysk jest zwolniony z podatku od zysków kapitałowych. Za rozpoczęcie inwestycji nie jest pobierana opłata.

Produkt stworzony został we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Europa S.A., liderem pod względem wprowadzanych strategii inwestycyjnych. Subskrypcja potrwa do 29 czerwca 2012 r. Ochrona kapitału jest udzielana pod warunkiem przystąpienia do ubezpieczenia w okresie subskrypcji i dożycia do końca okresu trwania produktu, tj. do 6 lipca 2014 r. Minimalna kwota inwestycji wynosi 5 000 zł./ Polbank EFG
Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~ich

zysk 25% haha!!4% za 2lata.CHROŃ PANIE BOŻE OD TAKICH NACIĄGACZY!!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne