REKLAMA

Axios: Elon Musk nowym królem konserwatywnych mediów

2023-05-24 17:00
publikacja
2023-05-24 17:00

Miliarder i właściciel Twittera Elon Musk staje się nowym królem konserwatywnych mediów, zastępując w tej roli szefa imperium News Corp. Ruperta Murdocha - ocenia w środę portal Axios. Na Twitterze podczas dyskusji z Muskiem swoją kandydaturę w wyborach prezydenckich 2024 w środę ogłosić ma główny rywal Donalda Trumpa na prawicy, Ron DeSantis.

Axios: Elon Musk nowym królem konserwatywnych mediów
Axios: Elon Musk nowym królem konserwatywnych mediów
fot. JONATHAN ERNST / /  Reuters / Forum

Według Axios, wybór Twittera jako miejsca oficjalnego ogłoszenia startu kampanii gubernatora Florydy jest ciosem dla telewizji Fox News, należącej do Murdocha i kolejny dowód na powiększające się wpływy Muska na prawicy kosztem medialnego imperium Ruperta Murdocha.

Do ogłoszenia jego kandydatury ma dojść podczas dyskusji na żywo na Twitterze z udziałem Muska, DeSantisa i bliskiego współpracownika miliardera, finansisty Davida Sachsa. Dopiero później polityk udzieli wywiadu konserwatywnej stacji.

"Decydując się na pominięcie Fox News na korzyść Twittera, DeSantis wysyła sygnał konserwatystom, że Fox News jest taką samą częścią mediów głównego nurtu, jak CNN, czy inne sieci" - pisze portal. Przywołuje też szeroką krytykę stacji ze strony prawicowych komentatorów po tym, gdy zwolniła ona swoją największą gwiazdę, słynącego z kontrowersji i skrajnych poglądów Tuckera Carlsona.

Carlson ogłosił niedawno, że zamierza przenieść swój program właśnie na Twittera, a podobne ruchy zapowiedzieli inni znani prawicowi publicyści. Tymczasem, jak odnotowuje Axios, po zwolnieniu kontrowersyjnego prezentera, oglądalność Fox News w zajmowanym przez niego paśmie w "prime time" dramatycznie spadła, na czym skorzystał inna prawicowy kanał - Newsmax. Fox News nadal jest liderem wśród stacji informacyjnych w amerykańskiej kablówce, ale coraz mniej Amerykanów ogląda telewizję kablową, przenosząc się do internetu.

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Skorzystać na tym może Musk, który w rezultacie przejęcia Twittera wyrósł na jedną z czołowych postaci na prawicy. Miliarder już wcześniej publicznie sugerował, że oddałby głos w wyborach na DeSantisa, a w ubiegłorocznych wyborach do Kongresu nawoływał do głosowania na Republikanów.

Gubernator Florydy jest uważany za głównego rywala Trumpa w wyścigu o nominację partii w wyborach 2024 r., choć jego notowania w ostatnich miesiącach wyraźnie spadają i to byłego prezydenta uznaje się za zdecydowanego faworyta.

Elon Musk. Od katalogów do lotów kosmicznych - jak stał się jednym z najbogatszych na świecie?

Apologeci porównują go do Thomasa Edisona czy Andrew Carnegiego. Krytycy twierdzą, że to egocentryk, który wygrywa przede wszystkim dzięki dobremu PR-owi. Nie można jednak zaprzeczyć temu, że Elon Musk, cokolwiek byśmy o nim sądzili, potrafi jak nikt inny wcielać w życie pomysły, które na pierwszy rzut oka wydają się całkowicie niemożliwe. Liderem rankingu najbogatszych ludzi na świecie nie zostaje się bowiem przypadkowo.  

 

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

osk/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
inwestor.pl
Co wy piszecie? Królem mediów jest darius19 i jego tekst, że Rosja to kraj bandycki. :-)))
aszkenazyjski
Jeszcze inni to onuce Olgino i jaka pogoda w Petersburgu.

Jenak nie wymagaj wiele od chachla zadaniowego.

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki