REKLAMA

Axel Springer chce kupić Przegląd Sportowy

2007-01-10 07:26
publikacja
2007-01-10 07:26
Niemiecki koncern Axel Springer, największy wydawca prasowy w Europie, negocjuje kupno kilku tytułów prasowych w Polsce. Jak wynika z informacji "Gazety Prawnej", kolejnym nabytkiem będzie "Przegląd Sportowy" - lider rynku prasy sportowej, który sprzedaje ponad 70 tysięcy egzemplarzy tego pisma dziennie.

Negocjacje są już bardzo zaawansowane - informuje dziennik. Po sfinalizowaniu umowy Springer będzie miał już w Polsce 21 tytułów prasowych. Rozmowy między niemieckim koncernem a szwajcarskim wydawcą "Przeglądu Sportowego" są już praktycznie zakończone - donosi "Gazeta Prawna". Dziennikarze Przeglądu nie znają szczegółów transakcji, ale przyznają, że w ich redakcji od dawna krążą plotki o zmianie właściciela.

To jednak nie koniec zakupów koncernu. Według rozmówców "Gazety Prawnej" negocjatorzy niemieckiego wydawcy chcę przejąć dalsze tytuły. Niewykluczone, że będą to jakieś luksusowe tytuły - jeden męski, a drugi kobiecy. Ponadto wydawca stawia, też na media elektroniczne. Florian Fels - prezes Axel Springer Polska wszedł do rady nadzorczej portalu finansowego bankier.pl, co może być wstępem do przejęcia firmy - informuje dziennik.

"Gazeta Prawna"/mn/dabr
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~atom
lepiej niech kupi plac czerwony z kurantami i m.jacksona

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki