REKLAMA

Awarie u brokerów. XTB: przeciążenie systemu informatycznego dostawcy

2020-11-10 11:22
publikacja
2020-11-10 11:22
Awarie u brokerów. XTB: przeciążenie systemu informatycznego dostawcy
Awarie u brokerów. XTB: przeciążenie systemu informatycznego dostawcy
/ Bankier.pl

Podwyższona aktywność inwestorów w związku z informacją o szczepionce na koronawirusa doprowadziła do przeciążeń systemów informatycznych i utrudniła działalność brokerów. Notowana na GPW spółka XTB przesłała oświadczenie w tej sprawie.

Od wczorajszego popołudnia na adres alert@bankier.pl nasi czytelnicy przesyłali informacje o problemach z funkcjonowaniem platformy XTB. Poprosiliśmy brokera o komentarz do zaistniałej sytuacji.

- 9 listopada 2020 w godzinach popołudniowych wystąpiło przeciążenie systemu informatycznego naszego partnera odpowiedzialnego za przyjmowanie i przekazywanie zleceń na giełdy. Awaria miała charakter globalny i dotknęła wszystkich podmiotów korzystających z usług tej instytucji – czytamy w oświadczeniu XTB przesłanym do redakcji Bankier.pl.

- Awaria wystąpiła poza systemem XTB, nie mniej jednak nasi klienci doświadczyli czasowych problemów, które spowodowały wystąpienie opóźnień w realizacji zleceń na akcje i ETF. Według zapewnień naszego partnera problem został usunięty i obecnie wszystkie zlecenia na platformie xStation oraz xStation Mobile realizowane są normalnie. XTB przeprasza wszystkich klientów za czasowe niedogodności – dodaje XTB.

O tym, że problemy dotyczą nie tylko XTB, świadczyć może artykuł opublikowany dziś przez serwis Bloomberg. Na podobne niedogodności skarżyli się bowiem klienci innych firm, m.in. TD Ameritrade, Robinhood czy Fidelity.

Wczorajsza sytuacja nie jest też bezprecedensowa. W marcu, po koronawirusowym krachu na rynkach, opisywaliśmy awarie w innych biurach maklerskich.

fot. / / Bankier.pl

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
mikroprzedsiebiorca
Ja miałem na XTB też parę razy problem, akurat jak coś chciałem kupić i było "ssanie". Środki pobierało, ale nie otwierało pozycji. Na pewno miałem problem z kupnem AmRestu, może znowu to samo...
xiven
nikt w te awarie nie wierzy, celowo robi się awarie i przerwy techniczne gdy jakieś wydarzenie stawia brokera na przegranej pozycji
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki