REKLAMA

Awaria w ING

2021-03-01 09:26, akt.2021-03-01 11:58
publikacja
2021-03-01 09:26
aktualizacja
2021-03-01 11:58
fot. Malaui / Shutterstock

W poniedziałkowy poranek miała miejsce awaria w ING Makler. Klienci banku nie mogli skorzystać z systemu usług maklerskich online. "Nie działa zarówno strona internetowa, jak i aplikacja mobilna" – zgłaszali czytelnicy Bankier.pl.

"Zgłaszam awarię systemu maklerskiego w ING. Od 9:03 nie można zalogować się do systemu maklerskiego przez stronę i aplikację", "Uprzejmie informuję, że od rozpoczęcia sesji nie mogę zalogować się do ING Bank Śląski Makler" – mogliśmy przeczytać w zgłoszeniach czytelników Bankier.pl przesłanych na adres alert@bankier.pl.

Po godzinie 9 w poniedziałek (1 marca) użytkownicy systemu maklerskiego ING zaczęli zgłaszać problemy z logowaniem się do serwisu. Natomiast kilka minut później na adres redakcji lawinowo zaczęły spływać e-maile z informacją o utrudnieniach ING Makler.

"Od rana 01.03.2021 nie jest możliwe zalogowanie się do aplikacji ING Makler. Aplikacja nagle przestała działać", "Brak możliwości zalogowania na ING Makler zarówno przez stronę, jak i aplikacje mobilna" – pisali czytelnicy serwisu Bankier.pl.

– Dziś po rozpoczęciu sesji między godziną 9:00 – 9:08, część klientów miała problem z zalogowaniem się do systemu Makler. Następnie do godz. 9:21 logowanie nie było możliwe dla wszystkich klientów. Wydłużony był też czas realizacji zleceń. Po godz. 9:21 system został przywrócony, aczkolwiek jeszcze do godz. 10:30 czas logowania niektórych klientów mógł być wydłużony. Po godz. 10:30 działanie systemu wróciło do normy – mówi w rozmowie z Bankier.pl Mirella Gmur-Dzieduszycka z biura prasowego ING. 

ING Bank Śląski – kolejna awaria

ING Bank Śląski ma za sobą potężną awarię, która w grudniu na kilkadziesiąt godzin odcięła inwestorów od możliwości składania zleceń oraz dysponowania środkami na rachunkach. Problemy, które pojawiły się w czwartek 3 grudnia rano rozwiązano dopiero w weekend. Na domiar złego awaria zbiegła się z ostatnim dniem zapisów na akcje w bardzo popularnej wśród inwestorów indywidualnych ofercie publicznej producenta gier People Can Fly. Tuż po awarii, bank zobowiązał się do szybkiego rozpatrywania reklamacji oraz zrezygnował z pobierania prowizji od składanych zleceń (a pobrane prowizje zwrócił).

Według ostatnich dostępnych danych, ING BM obsługuje 135 934 rachunki maklerskie. To czwarty największy wynik na polskim rynku i jednocześnie o 45 proc. więcej niż rok wcześniej. Przyrostu takiej skali nie odnotowała żadna z instytucji plasujących się w czołówce zestawienia przygotowywanego przez KDPW.

Skutki grudniowej awarii w domu maklerskim znalazły odbicie w wynikach ING. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule. Z kolei o tym, co robić w sytuacji, gdy nasz dom maklerski ma awarię pisaliśmy w artykule "Awaria w domu maklerskim – ekspert radzi, co robić".

Kliknij, żeby zgłosić problem z bankiem, pracodawcą lub inną ważną sprawę - zajmiemy się tym / Bankier.pl

DF/MZ

Źródło:
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
jurijkalevra
W 2020 ING miało ponad 100 awarii. Najgorszy syf dla maklera czy inwestora indywidualnego. Jak cokolwiek się dzieje na rynkach, to ma się niemal pewność, że ING nie działa.
wiatrus
Nie widzę żadnej awarii. Zalogowałem się o 8:40 i do tej pory wszystko działa.
harrytracz
heh, pozwolę sobie skromnie przypomnieć, że wczoraj:
harrytracz odpowiada itso_nie_oddawaj_figur 2021-02-27 19:56
Algorytmy w bankowości:
Przypominam awarie maklera w ING. Najlepszy dowód na to, że algorytm nie zastapi człowieka.
itso_nie_oddawaj_figur odpowiada harrytracz 2021-02-28 04:31
Awaria to incydent
heh, pozwolę sobie skromnie przypomnieć, że wczoraj:
harrytracz odpowiada itso_nie_oddawaj_figur 2021-02-27 19:56
Algorytmy w bankowości:
Przypominam awarie maklera w ING. Najlepszy dowód na to, że algorytm nie zastapi człowieka.
itso_nie_oddawaj_figur odpowiada harrytracz 2021-02-28 04:31
Awaria to incydent tak jak choroba pracownika ale ten incydent się załata i drugi raz na to samo system nie zachoruje.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki