Awaria w Citi Handlowym

Od kilku godzin nie dział system transakcyjny dla firm CityDirect. Bank potwierdza występowanie przejściowych utrudnień i zapewnia, że pracuje nad jak najszybszym rozwiązaniem problemu.
[Aktualizacja, godzina 17:00; Bank poinformował, że problemy z system transakcyjnym zostały naprawione i system CityDirect działa poprawnie]

– Od godziny 10:30 jest awaria w City Banku, a dokładnie systemu transakcyjnego dla firm CityDirect. Na infolinii powiedziano, że pracują nad problemem i zostanie on rozwiązany najszybciej jak to możliwe – donosi jeden z czytelników Bankier.pl.

W rozmowie z Bankier.pl, biuro prasowe Citi Handlowego potwierdza występowanie przejściowych utrudnień. Bank zapewnia jednocześnie, że trwają prace nad jak najszybszym przywróceniem pełnej funkcjonalności systemu.

(materiały dla mediów)

 Klienci mogą mieć przejściowe problemy z korzystaniem z systemu bankowości CitiDirect, za co przepraszamy. O możliwych utrudnieniach poinformowaliśmy klientów przed południem. Klienci mają możiwość korzystania z wersji mobilnej systemu CitiDirect, za której pośrednictwem możliwe jest tworzenie płatności w oparciu o istniejącą bazę wzorca przelewów. Wersja mobilna umożliwia także autoryzację i wysyłanie do realizacji płatności oczekujących. Jednocześnie intensywnie pracujemy nad przywróceniem pełnej funkcjonalności systemu. Będziemy informować o ich zakończeniu. Raz jeszcze przepraszamy klientów, których te trudności dotknęły – tłumaczy, w przesłanym redakcji Bankier.pl komunikacie, biuro prasowe Citi Handlowego.

kwl

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~rulon

warto kasę potrzymać w week-end

! Odpowiedz
0 2 ~cicizenofusa

FOTO jakieś stare. wydaje mi się, że przechodziłem tamtędy ostatnio i ten napis już opadł i go nie ma. Citi się sypie

! Odpowiedz
0 2 ~spostrzegawczy

Ciekawe , że te awarie są zmorą w bankach w ostatnich latach dawniej tego nie było. To zastanawiajace.

! Odpowiedz
1 2 ~opo89

Są ku temu przynajmniej dwa powody:
1. Systemy banków są coraz bardziej rozbudowane, a więc skomplikowane przez to siłą rzeczy zdarza się w nich więcej błędów.
2. Brakuje informatyków na rynku pracy, a z drugiej strony jest duża presja żeby robić wszystko w terminie kosztem "jakości".

! Odpowiedz
0 1 ~rr34

czy problemy dotycza tylko polski czy jeszcze innych krajow?
(czemu to zawsze łykend)

! Odpowiedz
0 0 ~Misiek

Wiele. Całe stany na pewno

! Odpowiedz
0 1 ~aa

Podobno już działa

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 3 ~Marcin2323

Ja też miałem dzisiaj problem z tym systeme, ale wsazystko się udało załtawić . A sam Citi uwazam za dobry bank. Usługi mają jak wszscy inni, ale rzynajmnie mają kompetentnych i sprawnych doradców z którymi zawsze jest kontakt , a nie tak jak innych bankach.

! Odpowiedz
3 10 ~Adrian

Kompetentny doradca to taki, który da dziecku minionka i za chwilę go odbierze. Takie rzeczy tylko w tym banku.

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl