REKLAMA

Awaria ciepłownicza w centrum Warszawy

2021-12-08 11:06
publikacja
2021-12-08 11:06
Awaria ciepłownicza w centrum Warszawy
Awaria ciepłownicza w centrum Warszawy
fot. Piotr Rybarczyk / / FORUM

Do awarii rury ciepłowniczej doszło na skrzyżowaniu ulic Pięknej i Mokotowskiej. Na jezdnię wypływa woda, która zamarza. Na miejscu są już pracownicy Veolii, którzy zabezpieczają teren.

W jezdni ulicy Pięknej utworzyła się duża wyrwa, z której cały czas leje się woda. Jak przekazała PAP rzeczniczka Veolii Aleksandra Żurada, na miejscu występują utrudnienia w ruchu. "Około godziny 11.30 ma dojechać na miejsce awarii ciężki sprzęt, żeby móc dostać się do rury. Bliżej godziny 14 będzie wiadomo, gdzie i co się dokładnie stało. Wtedy rozpoczną się prace, żeby jak najszybciej usunąć awarię" - powiedziała rzeczniczka.

Teren zabezpiecza też pogotowie Zarządu Dróg Miejskich, o czym poinformowała na Twitterze zastępca dyrektora ZDM Karolina Gałecka. "Uwaga kierowcy! Awaria ciepłownicza na skrzyżowaniu ulic Pięknej i Mokotowskiej. Pogotowie Drogowe ZDM Warszawa pomaga w zabezpieczeniu awarii, do czasu przejęcia terenu przez Veolię w celu usunięcia awarii" - napisała.

W związku z awarią występują też utrudnienia w komunikacji miejskiej. Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego, autobusy linii 107, 118, 159 zostały skierowane na objazdy.

107 w stronę pętli Esperanto pojedzie ulicami: Piękną, Al. Ujazdowskimi, Nowym Światem, Al. Jerozolimskimi i Kruczą. W drugą stronę do pętli Kierbedzia Al. Jerozolimskimi, Bracką, Książęcą i Rozbratem.

118 w obu kierunkach pojedzie od pl. Konstytucji, Marszałkowską, Al. Jerozolimskimi, Nowym Światem i Książęcą.

158 w stronę CH Blue City pojedzie ulicami: Piękną, Al. Ujazdowskimi, Nowym Światem, Al. Jerozolimskimi, Marszałkowską i Piękną. W drugą stronę do pętli EC Siekierki Koszykową, zawróci na placu Konstytucji i dalej Marszałkowską, Al. Jerozolimskimi, Bracką, Książęcą i Rozbratem. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ lena/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
wnr
Zagadnienie rur wydaje się być niedoogarnięcia dla Czaska
pimpek01
Za to Wasz jegomość nie jaki na pewno by szybko załatał problem pewnie by do tej rury wsadził Kalete Sebastianka

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki