Awaria bankowości internetowej w Alior Banku

W poniedziałek wielu klientów Alior Banku było przez jakiś czas odciętych od swoich pieniędzy. Klienci zaalarmowali redakcję, że około południa pojawiły się problemy z logowaniem do kont internetowych. Bank poinformował, że stara się jak najszybciej przywrócić funkcjonalność systemu.

Taka informacja widniała w panelu logowania do konta w Alior Banku po godzinie 16:00


- Uprzejmie informujemy, że do godz. 12:55 System Bankowości Internetowej jest niedostępny ze względu na trwające prace serwisowe. Przepraszamy za niedogodności z tym związane - takie informacje otrzymywali klienci po godzinie 13, próbując zalogować się na swoje konta internetowe.

Po godzinie 14, kiedy niektórym klientom udało się zalogować, system działał bardzo wolno. U niektórych saldo nie odpowiadało rzeczywistym środkom na koncie, nie było też widać ostatnich wykonanych operacji.

- Do Aliora przeszedłem mniej więcej pół roku temu z innego banku, z którego nie byłem zadowolony. Dzisiaj miałem zamiar zrobić ważne przelewy do moich kontrahentów. Muszę przyznać, że Alior Bank znacznie utrudnił mi dziś pracę - pisze pan Jakub.

Bank poinformował na swoim profilu na Facebooku o tym, że "(...) obecnie mogą występować utrudnienia w korzystaniu z bankowości internetowej. Trwają prace nad przywróceniem pełnej funkcjonalności systemu. Bardzo przepraszamy za wynikające z tej sytuacji niedogodności. Poinformujemy Was, jak tylko bankowość internetowa będzie działała prawidłowo."

Aktualizacja

Przed 18:00 bank poinformował, że "przywrócone zostało funkcjonowanie systemu bankowości internetowej. Jednocześnie trwają pracę optymalizacyjne, które mogą skutkować chwilowymi utrudnieniami w dostępie do wybranych funkcji".

/ kws
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~xxx

uuu

! Odpowiedz
0 0 ~Obywatel

Ciekawe że w tym samym czasie w kilka australijskich banków też ma "chwilowe kłopoty techniczne"...

! Odpowiedz
0 0 ~nowomowa.pl

serwisowaniem, reszta o.k.

! Odpowiedz
0 0 ~nowomowa.pl

fajne! teraz podnoszenie padniętych serwerów nazywa się konserwacją ... a tak na serio, to oni chyba mają swoich klientów za półgłówków wciskając taki kit! wyższa kultura bankowości jak nic............

!
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl