Awaria bankomatów Euronet

[Aktualizacja 10.11, godz. 22:00] Tuż przed długim weekendem klientom banków przyszło zmagać się z awarią bankomatów sieci Euronet. Maszyny nie wypłacały środków, ale księgowały wypłatę. Redakcji Bankier.pl nie udało się dodzwonić na infolinię sieci.

(Bankier.pl)

Około godziny 17 czytelnicy Bankier.pl, pisząc na adres alert@bankier.pl, zawiadamiali Redakcję Bankier.pl o problemach z wypłatą środków z bankomatów sieci Euronet w całej Polsce. Maszyny były zablokowane, nie wypłacały pieniędzy, mimo że środków ubywało z konta. Klienci nie dostawali też potwierdzenia o braku realizacji transakcji.

"Mam dziś po południu problem z wypłatą gotówki z bankomatów euronet z konta w ING. Trzy próby, dwa różne bankomaty i ciągle chwilowo nie można zrealizować transakcji. Niestety za trzecim razem mimo to obciążyło mi konto. Infolinia euronetu - 30 minut oczekiwania i nic." - pisał do Redakcji jeden z czytelników Bankier.pl. "Uwaga, w dniu dzisiejszym próba wypłaty z Millenium w euronecie 800 zł,brak wypłaty, a kwota zablokowana na 7 dni" - donosił inny.

O problemach z wypłatami z bankomatów Euronetu informował swoich klientów m.in. bank Citi Handlowy: "Chcielibyśmy przekazać Państwu informację od sieci Euronet o awarii bankomatów. Wypłaty nie działają prawidłowo. Firma już pracuje nad rozwiązaniem problemu. Będziemy informować gdy sytuacja wróci do normy. Tymczasem zachęcamy do korzystania z bankomatów innych dostawców czy w oddziałach banku."

Mimo braku oficjalnego oświadczenia w czasie trwania awarii, reagując na narzekania klientów w mediach społecznościowych, Euronet prosił o kontakt poprzez formularz dostępny na kontakt.euronet.pl. Użytkownicy bankomatów narzekali jednak, że nie otrzymywali wystarczających wyjaśnień. Niedostępna była także infolinia sieci.

Około godziny 20:00 Euronet Polska opublikował oświadczenie następującej treści: "W związku z awariami w kilku bankach, w dniu dzisiejszym po godzinie 15 wystąpiły czasowe problemy z realizacją transakcji w sieci Euronet. Od godz. 17.00 transakcje są realizowane i bankomaty sieci Euronet działają prawidłowo. Nieudane transakcje są procesowane zwrotnie zgodnie z zasadami organizacji płatniczych."

Komunikat zamieszczony w mediach społecznościowych nie uspokoił jednak zdenerwowanych klientów, którzy do późnego wieczora w czwartek domagali się od sieci wyjaśnień, a część z nich donosiła o nadal trwających problemach. "Każde zgłoszenie reklamacyjne przyjmujemy za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie http://kontakt.euronet.pl/. Przyjmujemy i rozpatrujemy zgłoszenia na bieżąco" - odpowiadał Euronet.

Swoich klientów w tej sprawie informowały też banki. mBank wieczorem zawiadamiał klientów na swojej stronie internetowej: "Z informacji otrzymanej od operatora maszyn Euronet wynika, że obecnie NIE WYSTĘPUJĄ problemy z działaniem bankomatów tej sieci. Wszelkie transakcje powinny być realizowane bez przeszkód. Zablokowane pieniądze powinny być dostępne w sobotę (12.11.2016 r.)."

AŚ/MWC

(Bankier.pl)
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 4 ~Vbhg

Bankomat który wcześniej miał awarię wypłacił po godzinie 18:10 środki bez problemu

! Odpowiedz
1 9 ~Dżejms

Szykujcie się na świat bez gotówki - czytaj - kupujcie bulionówki. Głównie srebrne bo złote to 1 szt = 1 wypłata. Rządzący będą się cieszyć kontrolą a my będziemy się cieszyć że oni się cieszą a rozliczać pod stołem. Buziaczki.

! Odpowiedz
1 10 ~Dżejms

A jak zaczną przeginać z kontrolą to kontrolerzy będą mieli zderzenia z brzozami. W przeddzień 11 listopada wypada przypomnieć że - "Co nam obca przemoc wzięła, szablą odbierzemy."
Jak ktoś ma refleksje że niby nasza to pora opresora uznać za ciało obce. I już - proszę bardzo - obca. Szablą!

! Odpowiedz
0 0 ~OHM

Dżejms, jeśli chciałbyś pogadać bez tego całego chóru zakłócaczy, to czekam na wiadomość od Ciebie pod tymczasowym adresem whldcjghk@jadamspam.pl

! Odpowiedz
1 16 ~Mandos_the_Ainur

Nie ma tego złego, co na dobre nie wyjdzie: może ta sytuacja sprawi, że niektórzy entuzjaści bezgotówkowych płatności i idei 'bezgotówkowego świata (za to z e-pieniądzem)' zrozumieją, że jest wiele prawdy w starym powiedzeniu: cash is the king :)

A tak całkiem serio: gdy zbliżają się tzw. długie weekendy, to lepiej pobrać sobie gotówkę nawet ze dwa-trzy dni wcześniej, a nie w ostatniej chwili (tj. tuż przed wolnymi dniami), bo czasowe przeciążenia systemów transakcyjnych niestety mogą się zdarzyć... Trzymam kciuki za wszystkich poszkodowanych sytuacją, oby szybko i pomyślnie rozwiązano problem omyłkowych zaksięgowań itd.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 23 ~Przezorny

Może wreszcie wszyscy zaczną sie zastanawiać, czy likwidacja gotówki jest takim mądrym pomysłem.

! Odpowiedz
6 7 ~Zenek

nie było by gotówiki to nie było by problemów z bankomatami ...:)

! Odpowiedz
1 9 ~przezorny2

dla każdego kto ma chociaż jedną szarą komórkę, likwidacja gotówki to zbrodnia równa z ludobójstwem.

! Odpowiedz
0 2 ~mhm odpowiada ~Zenek

Dokładnie, pomijając na ile głupim pomysłem byłaby likwidacja gotówki, to ~Przezorny trafił kulą w płot :D

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne