Autobusy miejskie coraz bardziej bezpieczne

Mieszkańcy dużych miast, mogą jechać spokojnie. Z kontroli Inspekcji Transportu Drogowego wynika, że miejskie autobusy są w coraz lepszym stanie technicznym. Od początku stycznia do ostatniego wtorku trwała kontrola stołecznego taboru.

Jak mówi rzecznik Inspekcji Alvin Gajadhur, wyniki są bardzo dobre. Inspektorzy sprawdzili prawie 80 autobusów wszystkich przewoźników. Tylko jeden pojazd miał usterki techniczne. W związku z tym zatrzymano dowód rejestracyjny. Nie mniej usterka nie była poważna i po krótkiej naprawie autobus znów będzie mógł wozić pasażerów. ITD nałożyła też jeden mandat karny.

Alvin Gajadhur przypomina, że jeszcze niedawno podczas kontroli okazywało się, że jedna trzecia pojazdów nie nadaje się do dalszej jazdy. Przytacza też przykład Wrocławia. Tam podczas kontroli w listopadzie 2012 roku zatrzymano dowody rejestracyjne połowy kontrolowanego taboru. W czasie podobnej akcji w styczniu tego roku, na 51 kontroli, dowody rejestracyjne zatrzymano w czterech przypadkach.

W styczniu ITD kontrolowała także stan techniczny autobusów na Mazowszu. Sprawdzono prawie 170 pojazdów w Płocku, Ostrołęce i Ciechanowie. Dwóch kierowców ukarano mandatami karnymi. Odebrano również dwa dowody rejestracyjne. Rzecznik Inspekcji Transportu Drogowego zapowiada, że podobne akcje będą prowadzone w kolejnych polskich miastach.Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/A.Pszoniak/nyg

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil