REKLAMA

Autentyczność zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek można już sprawdzić on-line

2009-09-08 11:03
publikacja
2009-09-08 11:03
ZUS uruchomił nową usługę internetową umożliwiającą zweryfikowanie autentyczności wydanych przez ZUS zaświadczeń o niezaleganiu w opłacaniu składek.

Serwis dostępny jest pod adresem: https://ssl.zus.pl/zn. Aby z niego skorzystać i poświadczyć autentyczność wydanego przez ZUS zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek, w formularz znajdujący się na tej stronie należy wprowadzić informacje zawarte w sprawdzanym zaświadczeniu, tj. numer zaświadczenia, numer druku, numer NIP i datę wydania zaświadczenia.

Po wprowadzeniu danych należy kliknąć przycisk Szukaj – wtedy usługa potwierdzi fakt wydania przez ZUS zaświadczenia albo poinformuje użytkownika o braku takiego zaświadczenia w ewidencji ZUS. Usługa jest bezpłatna.

Usługa umożliwia potwierdzanie autentyczności zaświadczeń o niezaleganiu w opłacaniu składek wydanych po 3 kwietnia 2009 r. Aby skorzystać z usługi należy wprowadzić informacje zawarte w zaświadczeniu tj. numer zaświadczenia, numer druku, numer NIP oraz datę wydania zaświadczenia. Po wprowadzeniu powyższych danych usługa potwierdzi fakt wydania przez ZUS zaświadczenia albo poinformuje użytkownika o braku takiego zaświadczenia w ewidencji Zakładu.

Źródło: Komunikat na stronie www.zus.pl.
Oprac. red.

Poradnik „Płace w firmie”: Znajdź praktyczne rozwiązania z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych oraz podatków pomocne w prawidłowym rozliczaniu płac i naliczaniu wynagrodzeń w 2009 roku www.placewfirmie.pl

Źródło:
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki