Auta używane z komisów dealerskich idą coraz lepiej

Aż o 64% wzrosła w ciągu roku sprzedaż samochodów używanych w sieci komisów dealerskich należących do Grupy PGD. W 2005 roku nabywców znalazło 1 190 pojazdów, a w roku 2006 już 1 950.

Największe wzrosty zanotowały Centrum Motoryzacyjne Toruńska w Warszawie - o 74% i Partner w Krakowie - o 57%.

W przypadku warszawskiego komisu, wzrost można częściowo tłumaczyć poszerzeniem oferty salonu do czterech marek i większymi możliwościami odkupu. "Natomiast przyczyn wzrostu w pozostałych dealerstwach należy upatrywać w oczekiwaniach klientów, którzy coraz większą uwagę zwracają na sprawdzony i pewny stan techniczny oraz źródło pochodzenia samochodu - uważa Michał Gąszcz, kierownik działu zakupów samochodów używanych Grupy PGD. Do tych argumentów Dariusz Florek z Partnera dodaje jeszcze jakość obsługi klienta, kompleksową ofertę produktów „okołosamochodowych”, takich jak kredyt, leasing, ubezpieczenie i akcesoria oraz funkcjonalną internetową wyszukiwarkę ofert www.pewneuzywane.pl.

W komisach Grupy PGD najkrócej czekały na klientów używane samochody dostawcze, które stanowiły 15% sprzedaży. Ich nabywcami były zazwyczaj firmy jednoosobowe lub rodzinne rozpoczynające działalność, poszukujące pewnego i jednocześnie niezbyt drogiego środka transportu.
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~jordan

no pełny szacunek Panowie ...

!
Polecane
Najnowsze
Popularne