REKLAMA

Austria weszła w drugą falę epidemii koronawirusa

2020-09-13 10:25
publikacja
2020-09-13 10:25

Austria weszła w drugą falę infekcji koronawirusa - powiedział w niedzielę premier Sebastian Kurz, zwracając uwagę na rosnącą liczbę pozytywnych testów.

Austria weszła w drugą falę epidemii koronawirusa
Austria weszła w drugą falę epidemii koronawirusa
fot. kovop58 / / Shutterstock

Od piątku do soboty w 9-milionowym kraju zarejestrowano prawie 870 nowych przypadków zakażeń, z czego połowę w stolicy kraju, Wiedniu. Od początku epidemii zachorowały w Austrii 33 tysiące ludzi, a 750 zmarło.

"Jesteśmy na początku drugiej fali" (zakażeń) - napisał kanclerz Kurz w komunikacie, uprzedzając, że kraj niedawno przekroczył liczbę tysiąca nowych dziennych zakażeń i apelując do ludności o ścisłe stosowanie się do zaostrzeń i maksymalnych ograniczeń kontaktów.

W piątek austriacki rząd ogłosił zaostrzenie od poniedziałku zasady noszenia maseczek i utrzymania dystansu społecznego podczas imprez publicznych i w restauracjach. Noszenie maseczek będzie konieczne w środkach komunikacji publicznej, we wszystkich sklepach i wszystkich budynkach publicznych.

Kanclerz Kurz uprzedził, że jeśli liczba przypadków zakażeń koronawirusem będzie rosnąć, nie wyklucza kolejnych obostrzeń; wyraził jednocześnie nadzieję, że uda się uniknąć wprowadzenia izolacji.

jo/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (8)

dodaj komentarz
prawdziwynierobot
kilka lat temu była ptasia grypa - co się z nią stało?
mmonline420
Stwierdzenie drugiej fali jest statystyczną fikcją, chyba że ma się na myśli drugą falę zmasowanych testów PCR. Bo dokładnie to się dzieje w Austrii. Od wiosny zwiększono liczbę testów ponad 2-krotnie, a więc zwiększono tak samo liczbę testów fałszywie dodatnich. Wystarczyło jeszcze kupić testy gorszej jakości oraz przemycić kilka Stwierdzenie drugiej fali jest statystyczną fikcją, chyba że ma się na myśli drugą falę zmasowanych testów PCR. Bo dokładnie to się dzieje w Austrii. Od wiosny zwiększono liczbę testów ponad 2-krotnie, a więc zwiększono tak samo liczbę testów fałszywie dodatnich. Wystarczyło jeszcze kupić testy gorszej jakości oraz przemycić kilka "instrukcji" jak pobierać wymazy, aby otrzymywać niemal dowolną liczbę pozytywnych przypadków. W żadnym sentinelu w krajach niemieckojęzycznych koronawirusy nie pojawiły się od drugiej połowy kwietnia.
secundus
szkoda, że Kurz się nie postawił tak jak Szwecja, poniżej link do Euromomo aby każdy mógł zobaczyć jak covid zwiększył śmiertelność w Austrii

https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps
ajwaj
To sie chyba nie skonczy, bo potem bedzie nastepna Corona
Czy kto wierzy czy nie, realne bilony $ pochlonela Corona spalarnia kasy na swiecie.
Tysiace bezpowrotnie zaoranych firm
Czyli które panstwo szybciej ludzi zaszczepi ( bez de-populacji Gatesów, Sorosów itd.),
wygra
carlito1
Takie "pandemie" to można dowolnie kreować na zawołanie robiąc wątpliwej jakości testy...
pazdzioch_indastries
Wirus do tego jest najwygodniejszy bo technologia do jego wykrycia jest nieosiągalna dla zwykłego człowieka.
carlito1 odpowiada pazdzioch_indastries
Wirus w ogóle jest świetny bo go nie widać... Do tego manipulacja strachem w mediach i panika gotowa... I można go kreować dowolną ilość razy przez tzw. " nowe szczepy"..... I kasa w kółeczko leci:)

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki