REKLAMA

Austria rozpoczęła kampanię informacyjną w Afganistanie: Wróćcie do domu

2016-04-02 08:13
publikacja
2016-04-02 08:13
fot. Lauras Eye / Flickr

Wróćcie do domu - pod takim hasłem ruszyła wspólna kampania rządu Afganistanu i Austrii. Ma ona powstrzymać imigrantów ekonomicznych przed podróżą do Europy.

Z tak nietypowym apelem zwrócił się do swych rodaków prezydent Afganistanu Aszfar Ghani. Wprawdzie sytuacja ekonomiczna w Afganistanie jest bardzo zła od wielu lat, jednak ostatni kryzys imigracyjny zachęcił kolejnych Afgańczyków do podróży do Europy. Obecnie stanowią oni po Syryjczykach drugą najliczniejszą grupę uciekinierów.

Prezydent Ghani oświadczył, że nie rozumie decyzji migrantów - zamiast zostać i pomagać odbudowywać kraj, decydują się na ryzykowną podróż do Europy. Niestety wiarygodność jego słowom odbiera fakt, że jego dzieci od lat pozostają w Stanach Zjednoczonych i ani myślą wracać do ojczyzny.

Tymczasem do akcji przyłączył się rząd Austrii, który rozpoczął w Afganistanie kampanię informacyjną przeciwko imigracji. Na przydrożnych billboardach oraz w internecie publikowane są spoty informujące, że przemytnicy okłamują ludzi oraz że nikt w Austrii nie otrzyma azylu z powodów ekonomicznych. Austriacy chcą w ten sposób przekonać Afgańczyków, że pieniądze przeznaczone na podróż są po prostu wyrzucone w błoto.

Obywatele Afganistanu masowo zaczęli emigrować w czasie radzieckiej interwencji w tym kraju. W tej chwili na całym świecie żyje ponad 4,5 miliona Afgańczyków, podczas gdy kraj liczy około 33 milionów obywateli.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Tomasz Dawid Jędruchów/Praga/mcm/sk

Źródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Piada
W ten sposób ich nie powstrzymają, tylko pokazują słabość lewackiej europy, pierwsze transporty lotnicze z wydalonymi " uchodźcami " więcej zdziałają niż plakaty

Powiązane: Wojna w Afganistanie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki