REKLAMA
APOGEUM IV FALI

Austria grozi lockdownem niezaszczepionym przeciw COVID-19

2021-10-23 18:43
publikacja
2021-10-23 18:43
Austria grozi lockdownem niezaszczepionym przeciw COVID-19
Austria grozi lockdownem niezaszczepionym przeciw COVID-19
fot. Haris Mm / / Shutterstock

Jeśli liczba nowych infekcji koronawirusem w Austrii będzie nadal rosła, osoby niezaszczepione przeciw COVID-19 mogą zostać objęte lockdownem - powiedział kanclerz Alexander Schallenberg.

Szef austriackiego rządu powiedział o tym w piątek wieczorem po spotkaniu z przywódcami krajów związkowych, zwołanym w związku z rosnącą falą zakażeń koronawirusem.

"Pandemia wciąż nie jest za nami. Niedługo czeka nas pandemia osób nieszczepionych" - oświadczył po zebraniu.

Schallenberg wykluczył lockdown dla zaszczepionych i ozdrowieńców. Podkreślił, że nadal jest zbyt wielu "wahających i ociągających się" w sprawie szczepienia, i wyraził nadzieję, że plany rządu skłonią te osoby do przyjęcia preparatu.

Ogłosił, że jeśli liczba pacjentów z COVID-19 na oddziałach intensywnej terapii przekroczy 500, czyli jedną czwartą dostępnych miejsc, do lokali takich jak restauracje i hotele będą mogły wejść jedynie osoby zaszczepione przeciw koronawirusowi i ozdrowiałe.

W przypadku, gdy na OIOM-ach będzie przebywało ponad 600 pacjentów (około jednej trzeciej dostępnych łóżek), rząd obejmie niezaszczepionych ścisłym lockdownem. Będą oni mogli wychodzić z domu jedynie w określonych sytuacjach.

Obecnie na oddziałach intensywnej terapii przebywa 220 osób z COVID-19.

Według władz zdrowotnych w ubiegłym tygodniu w Austrii odnotowano 20 408 nowych infekcji koronawirusem, co daje średnią siedmiodniową na poziomie 228,5 zakażeń na 100 tys. mieszkańców. Tydzień wcześniej ten wskaźnik utrzymywał się na poziomie 152,5 zakażenia na 100 tys.

Według bazy danych Our World in Data Uniwersytetu Oksfordzkiego od początku pandemii w Austrii wykryto ok. 791 tys. zakażeń SARS-CoV-2, z czego 11 233 doprowadziły do śmierci zainfekowanej osoby.

W ostatnich miesiącach szczepienia przeciw COVID-19 przebiegały wolniej mimo zachęt ze strony rządu - zauważa agencja Associated Press. Dotychczas 65,4 proc. populacji otrzymało jedną dawkę, a w pełni zaszczepionych jest 62,2 proc. mieszkańców.(PAP)

skib/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (24)

dodaj komentarz
langdon25
Antyszczepy jak widać już siedzą pod kluczem w domach - stąd mają czas na dawanie czerwonych łapek - tak trzymać - calkowity lockdown dla plaskoziemców.
kenn
Propaganda cov id'owa odnosi pewien sukces: 0,000001 % populacji na świecie popiera wprowadzanie faszyzmu.

Na szczęście - jeszcze - mamy demokrację, przynajmniej oficjalnie. :P
langdon25
Brawo Austria !
Antyszczepy pod calkowity lockdown.
kulawyluk
Garnice logiki i śmiesznosci juz daaaawno przekroczone, a typy pokroju langdona25 dalej swoje. Ehhh, nalpuc takiemu w twarz, to bedzie szukal chmury z ktorej mu kaplo
kenn
A tu nt. Australii co się dzieje - to wideo konfederacji zostało nawet przetłumaczone na j. angielski dla całego świata:

https://www.youtube.com/watch?v=g-4PObWVgsY
kenn
ok. 3:54

"Zabrano im normalność i wolność. W ostatnim czasie mieliśmy zatrzymania 200 osób na jednej z manifestacji ... filmy z tego wydarzenia są bardzo drastyczne"
kenn odpowiada kenn
"Lockdown po prostu nie działa. Mamy do czynienia z manipulowaniem"
bnk
I bardzo dobrze! restrykcje tylko dla tych, co nie chcą się szczepić. Czemu wszyscy mają przez nich być ograniczani?
kenn
Zrozum, że to _rząd_ Cię celowo ogranicza, a nie żaden niezaszczepiony. Celem nie jest zdrowie ani życie ludzi - przeanalizuj co się wydarzyło do tej pory, i co się dzieje obecnie.
broiniac odpowiada kenn
Rząd "zarabia" na podatkach. Jaki jest biznes w zmniejszaniu wpływów do budżetu? Wg mnie żaden. "Kontrola społeczeństwa"? Chodzi tylko o pieniądze, nic nie ugrasz na kontroli ubogich.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki