Australijska firma wesprze Gaz-System przy realizacji podmorskiej części Baltic Pipe

Gaz-System przy realizacji podmorskiej części projektu Baltic Pipe będzie korzystać ze wsparcia inżynieryjnego australijskiej firmy Subsea Engineering Associates (SEA) - poinformował Gaz-System w komunikacie.

(YAY Foto)

SEA jest firmą doradczą w sektorze wydobycia gazu i ropy naftowej z szelfów mórz i oceanów, specjalizującą się w projektach podwodnych rurociągów i kabli.

"Baltic Pipe to (...) trzeci projekt gazociągu podmorskiego na terenie Bałtyku obsługiwany przez SEA - po projekcie Baltic Gas w Polsce oraz połączeniu gazociągowym Balticconnector pomiędzy Finlandią a Estonią" - napisano w raporcie.

Część podmorska projektu Baltic Pipe obejmuje budowę około 260-310 km odcinka dwukierunkowego gazociągu podmorskiego łączącego wybrzeże Danii i Polski.

"Australijska firma SEA będzie odpowiadać za sprawowanie nadzoru technicznego oraz wsparcie planowania i zarządzanie ryzykiem w celu zapewnienia ukończenia projektu w terminie" - napisano w komunikacie.

Gazociąg Baltic Pipe ma połączyć polski system przesyłu gazu ze złożami na Szelfie Norweskim Morza Północnego.

Projekt składa się z trzech części: gazociągu tzw. złożowego, prowadzącego z systemu norweskiego na Morzu Północnym do punktu odbioru w systemie duńskim (lub istniejącej infrastruktury złożowej w Danii), rozbudowy istniejących zdolności w duńskim lądowym systemie przesyłowym oraz podmorskiego gazociągu międzysystemowego, biegnącego z Danii do Polski. (PAP Biznes)

morb/ jtt/

Źródło: PAP Biznes
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
21 12 ajwaj

A nie szybciej z nimi przez srodek ziemi ?
Leza gdzies na odwrotnej stronie globusa

To taki "katarski inwestor stoczni" jak u PO ? Jak twierdza Norwegowie ich zloza wysychaja, a platformy wiertnicze zlomuja :)

! Odpowiedz
1 7 ajwaj

DZISIAJ Niemieckie Informacje Gospodarki:

""Norwegia skazana na POSZUKIWANIE nowych zlóz ropy. Obecnie cieknie ropy tylko 1/2 tego co w 2001""
Po co komu ten kit ??? Juz w miekkich fotelach min. energetyki "prawda vitualna" zacmila rozsadek, czy business as usual >>> w Puerto Escobar wielkie poklady moilibdenu odkryla firma XXX ... Inwestycje na seki mln $ poszly :)

https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2017/11/14/norwegen-wegen-oelsuche-der-barentssee-verklagt/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz