REKLAMA

Australia zwiększa wydatki na ochronę koali

2022-01-29 03:35
publikacja
2022-01-29 03:35
Australia zwiększa wydatki na ochronę koali
Australia zwiększa wydatki na ochronę koali
fot. Alizada Studios / / Shutterstock

Australia wyda dodatkowe 50 milionów dolarów australijskich (35 milionów dolarów) w ciągu najbliższych czterech lat, aby chronić siedliska koali i spowolnić wymieranie wrażliwych gatunków, poinformował w sobotę rząd.

Torbacze pochodzące z Australii zostały zdziesiątkowane przez pożary buszu, choroby i pojazdy, a ich liczebność szacuje się na około 330 000.

Badanie zlecone przez World Wildlife Fund oszacowało, że ponad 60 000 koali zostało zabitych, rannych lub w jakiś sposób dotkniętych pożarami buszu w 2019 i 2020 roku.

„Koale są jedną z najbardziej lubianych i najlepiej rozpoznawanych ikon Australii… i jesteśmy zobowiązani do ich ochrony dla przyszłych pokoleń” – powiedział premier Scott Morrison.

Nowy pakiet zwiększy rządową inwestycję w ochronę koali do ponad 74 milionów dolarów od 2019 roku i zostanie przeznaczony na odbudowę siedlisk, badanie populacji i rozszerzenie badań nad zdrowiem koali.

Chlamydia, choroba przenoszona drogą płciową występująca również u ludzi, rozprzestrzeniła się wśród koali, dotykając połowę zwierząt na niektórych obszarach.

Koale zamieszkują głównie lasy eukaliptusowe we wschodnich stanach i na skraju wybrzeży, zwykle dożywając 20 lat. Noszą młode w torbie i śpią do 18 godzin nas dobę.(PAP)

wr/

Źródło:PAP
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
xiven
koale to teraz najmniejszy problem

niech ratują demokracje przed covidowymi zamordystami

Powiązane: Ochrona zwierząt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki