REKLAMA

Atywiści klimatyczni wznowili blokady ulic w Niemczech. Przyklejają się do dróg

2022-12-05 13:27
publikacja
2022-12-05 13:27

Aktywiści klimatyczni z grupy Letzte Generation (Ostatnie pokolenie) po tygodniowej przerwie znowu podjęli akcje blokowania ulic. Rano w poniedziałek w Berlinie rozpoczęło się kilka blokad jednocześnie - pisze portal dziennika "Bild". Do protestu doszło także w Monachium.

Atywiści klimatyczni wznowili blokady ulic w Niemczech. Przyklejają się do dróg
Atywiści klimatyczni wznowili blokady ulic w Niemczech. Przyklejają się do dróg
fot. CHRISTIAN MANG / / Reuters

Po krótkiej przerwie trwa kolejna fala protestów i ma być bardziej intensywna niż poprzednie. Chcą spowodować przerwy w "arteriach społeczeństwa" i zakłócenie codziennego życia berlińczyków - pisze "Bild".

W stolicy Niemiec aktywiści, których jedną z metod jest przyklejanie się do dróg, zablokowali ważne skrzyżowania, m.in. okolice Dworca Głównego. Według policji, czterech do sześciu aktywistów przykleiło się do skrzyżowania Invalidenstrasse i Friedrich-List-Ufer.

W Monachium aktywiści również przykleili się do drogi i zablokowali ruch w ramach protestu klimatycznego. Według rzecznika policji, na drodze przy Karlsplatz protestowało dziewięć osób.

W ostatnich tygodniach działacze "Ostatniego Pokolenia" wielokrotnie blokowali ruch drogowy, przyklejali się do obrazów w muzeach, a nawet do pulpitu dyrygenckiego w hamburskiej Elbphilharmonie. Pod koniec listopada stołeczne lotnisko Berlin Brandenburg musiało zamknąć na dwie godziny wszystkie pasy startowe z powodu wtargnięcia aktywistów na płytę lotniska.

Celem "Ostatniego Pokolenia" jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na konsekwencje zmian klimatu i wezwanie polityków do działania.

bml/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
jan-kowalski
Dlaczego nie dziwi, że właściwie na zdjęciu widzimy same panie?
Zapewne w Niemczech podobnie jak w Polsce kobiety statystycznie są lepiej wykształcone, tylko że nijak nie przekłada się to na ich zdolność do racjonalnego, logicznego i krytycznego myślenia - ale czego oczekiwać, jak studia, które kończą, to głównie różne odmiany
Dlaczego nie dziwi, że właściwie na zdjęciu widzimy same panie?
Zapewne w Niemczech podobnie jak w Polsce kobiety statystycznie są lepiej wykształcone, tylko że nijak nie przekłada się to na ich zdolność do racjonalnego, logicznego i krytycznego myślenia - ale czego oczekiwać, jak studia, które kończą, to głównie różne odmiany i warianty tzw. nauk społecznych, z ekologią czy dżenderyzmem na czele, które z prawdziwą nauką mają niewiele wspólnego. Bardziej to ideologie, na które pod płaszczykiem finansowania nauki idą pieniądze większe niż na nauki ścisłe czy związane z biologią. A potem takie są efekty...
qart
Pamiętajmy, że Zielone gó..no jest cząścią PO. I startują z jej list.
endes
Wiecie jaka jest najgorsza choroba dzisiejszego świata?… kretynizm wykorzystywany bezwzględnie przez globalistów!
Gdyby ludzie byli mądrzejsi nie było by tyle zła i manipulacji, które serwują nam różne agendy kompletnie zakłamanych ludzi!… szatan robi swoje cudzymi rękami!
and00
Po co ich odklejają?
zorganizować objazdy, ustawić barierki i pokazywać jako ciekawostkę ludziom
Jak poleżą kilka dni na zimnym asfalcie w mokrych spodniach z przodu i tyłu to następnym razem może się zastanowią czy warto
loool
Dać im najlepszy klej na rynku
jer65
Dać najlepszy klej i zostawić w spokoju ,niech siedzą do wiosny .
karbinadel
W ten sposób powodują korki, a więc większą emisję CO2, NOx itd. Skutek odwrotny od zamierzonego, ale przecież trudno spodziewać się myślenia po "aktywistach", obojętnie spod jakiego znaku są

Powiązane: Niemcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki